Neuveríte, aký je tento návod jednoduchý. Tento trik bude chcieť vyskúšať každá jedna žena!

Monizz

Jedným z najdôležitejších vizuálnych aspektov elegantnej dámy sú upravené nechty. Lenže všetky dámy vedia, že byť elegantná nie je vždy také jednoduché a keď sa ten červený lak začne po prvom umytí riadu olupovať, po elegancii neostane ani zrnko prachu.

lak009
well.blogs.nytimes.com

Navyše módne trendy už nejaký ten čas odporúčajú dosť výrazné farby, na ktorých je vidieť každý škrabanec. Ruku na srdce. Ktorej z nás sa chce po príchode z práce, obriadení detí, navarení večere a rýchlom vyžehlení manželovej košele ešte odlakovávať nechty a navyše sa trápiť s nepodareným lakom, od ktorého sú pofarbené celé prsty? Žiadnej.

Chceme sa len vyvaliť do sedačky, zavrieť a vyložiť nohy aspoň dovtedy, kým deti nezačnú pišťať a žobroniť, aby mohli ostať ešte o pol hodinku dlhšie hore. Odlakovávať nechty je v tomto prípade absolútne neprípustné! Jedine, že by…

lak001
wikipedia.org

Máme pre vás jednoduchý návod, ako si odlakovať nechty behom dvoch minút, neminúť pritom ani jednu kozmetickú vatičku či tampón a navyše bez zafarbenej kože okolo. Robiť to môžete napríklad aj pri uspávaní dieťaťa, zaslúženom sledovaní televízie či čítaní knihy v posteli.

Čo budeme potrebovať:

obyčajnú väčšiu špongiu (zoženiete kdekoľvek v drogérii, najlepšia je však prírodná, odlakovávanie s ňou ide jednoduchšie, pre jednoduchšiu manipuláciu kúpte rovno dve)

menšiu sklenú nádobu alebo zaváraninový pohár s vrchnákom

odlakovač alebo acetón pre prípad, že by ste potrebovali niečo silnejšie

nožnice

Ako na to:

V prvom rade si vyskúšajte špongiu vložiť do pohára, aby ste vedeli či sa vám zmestí, alebo z nej treba odstrihnúť. Zrolujte ju tak, aby sa vám zmestila do sklenej nádoby alebo zaváraninového pohára.

lak005
onegoodthingbyjillee.com

Teraz zo špongie odstrihnite tenší pás, ktorý zatiaľ odložte nabok.

lak004
onegoodthingbyjillee.com

Ak máte zaváraninový pohár, dbajte na to, aby ste na uzatvorenie mali vrchnák a nie viečko.

Väčšiu časť špongie zrolujte a po výške vložte do pohára. Do stredu rolky prstom urobte miesto, aby sa do tohto otvoru zmestila ešte menšia časť špongie.

lak006
onegoodthingbyjillee.com

Ak sa vám podaril menšiu časť špongie vložiť dnu, ste v konečnej fáze. Teraz nalejte do špongie odlakovač, nebojte sa ho tam naliať poriadne, špongie musia byť vlhké, inak nebudú odlakovávať. Ak je treba, pridajte odlakovaču ešte viac, musíte si byť isté, že špongia je ním poriadne nasiaknutá.

lak007
onegoodthingbyjillee.com

Nádobu na minútu alebo dve uzatvorte vrchnákom, aby sa odlakovač dostal do všetkých pórov.

Do stredu otvoru vložte prst, trochu ním pomrvte a otrite o špongiu a vytiahnite. Necht sú odlakované a bez zbytočných farieb okolo vás.

lak002
onegoodthingbyjillee.com

Teraz nádobu s odlakovačom uzavrite a odložte na miesto. Keď budete potrebovať najbližšie odlakovať nechty, bude pripravená na použitie.

lak008
onegoodthingbyjillee.com

Nechty si takto môžete odlakovávať aj niekoľko mesiacov, závisí to od toho, aké farby laku používate. Tie jemnejšie pastelové laky spravidla problém nerobia a odlakovač poslúži aj dva tri mesiace pri používaní niekoľkokrát do týždňa. Ak používate tmavšie laky, životnosť je o niečo nižšia, po pár týždňoch vám môže špongia nechávať na koži okolo nechtov farbu. Vtedy ju jednoducho vyhoďte, nádobu vyčistite a pripravte si nový odlakovač.

Pozrite si video návod a inšpirujte sa. Odlakovávanie nechtov už nemôže byť jednoduchšie.

https://www.youtube.com/watch?v=kh9Q7X9C5TE

 

zdroj: babskeveci.sk (Monika), diply.com

0
Komentovať