Pred Vianocami som nikde nevedela nájsť stromček, ktorý by sa páčil celej rodine. Keď mi kamarátka ukázala svoj, nedokázala som z neho spustiť oči!

KatkaR

Už tento týždeň sa dočkáme dlho očakávaných sviatkov pokoja, lásky a pohody, ku ktorým neodmysliteľne patrí aj jeden zo symbolov Vianoc – vianočný stromček! Ak vám dochádzajú nápady na jeho výzdobu a túžite po menšej zmene, možno nájdete inšpiráciu v nasledujúcich nápadoch. Pripravte si teda všetky možné materiály – papiere, lepenku, plsť, nožničky, lepidlá, krabice, konáriky, nite a špagáty – a pustite sa do výroby! 

Či už sa rozhodneme pre živý alebo umelý, či ho zdobíme až na Štedrý deň alebo ho máme pripravený už začiatkom decembra, vždy sa snažíme náš vianočný stromček ozdobiť čo najkrajšie. Niektorí z nás ho ladia do konkrétnych farieb, niektorí sa snažia dekorovať ho v štýle elegancie a luxusu, niektorí si zase volia jeho tradičný vzhľad a ozdobujú ho slamenými ozdôbkami, perníčkami a drevenými dekoráciami. Možno sa vám však zachcelo trochu experimentovať a premýšľate, ako čo najlepšie využiť svoje kreatívne myšlienky. Prinášame vám tie najkrajšie nápady, ktoré nám “cestou cvrnkli do nosu“.

Vianočné stromčeky na stene

Z fotografií

Ak máte množstvo rodinných fotografií, ktoré máte na očiach iba pri špeciálnych príležitostiach, keď otvoríte starý rodinný album a spomínate, možno je čas zmeniť to! Z vašich fotografií si môžete vytvoriť aj krásnu dekoráciu – stačí, keď ich nalepíte na stenu do tvaru stromčeka.

https://www.instagram.com/p/BNo12K0BbqH/?tagged=photochristmastree

https://www.instagram.com/p/BckqZ7LBasU/?tagged=photochristmastree

Merry Christmas!#themorningwhisper #merrychristmas #ChristmasEve #alternativechristmastree #enjoy

Gepostet von The Morning Whisper am Donnerstag, 24. Dezember 2015

Z vláken, lán a špagátov

Stačí, keď vrchnú a spodnú časť a hroty jednotlivých “vetvičiek“ dôkladne pripevníte (napr. klincami). Na vzniknuté napnuté vlákna potom môžete navešať obľúbené ozdoby.

pinterest.com

Z girlánd a svetielok

Ak namiesto obyčajných špagátov použijete LED svetielka alebo girlandy, váš stromček sa rozžiari na váš povel a zaručene vytvorí magickú náladu v celom dome.

pinterest.com

Z palíc a konárov

Ak ste sa s deťmi vybrali na osviežujúcu prechádzku, skúste nazbierať drievka, ktorých tvar, veľkosť a dĺžka sa vám budú zdať vhodné na realizáciu tohto nádherného nápadu a keď sa vrátite, hor sa do tvorby!

pinterest.com/ pinterest.com

Z lepeného obrysu

Vianočný stromček si môžete nalepiť priamo na stenu farebnou lepiacou páskou, namaľovať si ho, či predkresliť. Následne máte možnosť dozdobiť si ho ozdobami podľa vlastného výberu.

pinterest.com/ pinterest.com

Z regálov a poličiek

Ak máte doma prázdnu stenu, ktorá je sama o sebe akási fádna, možno by ste ju mohli ozvláštniť poličkami, ktoré usporiadate do tvaru stromčeka. Samozrejme, táto dekorácia môže byť pokojne aj odnímateľná a po sviatkoch ju znova odložíte.

Alternative Christmas tree inspiration from @chairishco #alternativechristmastree #christmasiscoming

Gepostet von Coral and Bone am Sonntag, 14. Dezember 2014

Maľovaný stromček

Tu môžete pokojne nechať vyblázniť sa aj vaše deti. Možno výsledok nebude ako zo škatuľky, no verte, že vaše deti sa pri tom perfektne zabavia a bude sa im zaručene páčiť. A o to predsa ide, no nie?

pinterest.com/ pinterest.com

Z vetvičiek a ihličia

Touto alternatívou získate nielen stromček, ktorý bude krásny na pohľad, ale rovnako do vášho domu vnesie aj nezameniteľnú arómu živého ihličia, lesa a prírody.

View this post on Instagram

Innovative Christmas tree this year #wallchristmastree

A post shared by Daria Nicholson (@daria_nicholson) on

pinterest.com/ pinterest.com

Z rôznych aplikácií

Kreativite sa medze nekladú! Či už sa rozhodnete povystrihovať farebné guličky z lepiaceho farebného papiera alebo vyrobiť snehové vločky, ktoré usporiadate do tvaru stromčeka, všetko  je skutočne len na vás, na vašom vkuse a originalite.

pinterest.com/ pinterest.com

Z vianočných gúľ

Tieto tradičné okrúhle dekorácie môžete vešať aj na vlákna rôznych dĺžok a pripevniť ich k stropu, odkiaľ budú voľne visieť a vytvárať krásny efekt.

pinterest.com
pinterest.com/ pinterest.com

Z plsti

Tento cenovo dostupný a praktický materiál je perfektný na výrobu akýchkoľvek dekorácií. Ak si vyberiete krásnu zelenú plsť, môžete z nej vystrihnúť veľký trojuholník, pripevniť ho na stenu a navrhnúť deťom, aby si ho vyzdobili podľa vlastne chuti a fantázie. Uvidíte, aká nádhera z toho vznikne.

pinterest.com

Dekoratívne vianočné stromčeky do interiéru

Z nite, špagátu alebo vláken

Špagát, ktorým ste sa rozhodli zdobiť, ponorte do lepidla a obtáčajte ním polystyrénový kužeľ. Keď vaše dielo zaschne, môžete naň opatrne napichovať korálky a iné malé ozdôbky.

Zo šišiek

O možnostiach využitia borovicových šišiek na výrobu krásnych jesenných i zimných dekorácií sme toho popísali už mnoho. Vedeli ste však, že si z nich môžete vyrobiť aj takýto krásny mini stromček?

pinterest.com/ pinterest.com

Z lepenky alebo kraftového papiera

Ak vám najbližšie zvýši nejaká menšia či väčšia kartónová krabica, určite ju nezahadzujte. Dokážete z nej totiž vytvoriť takúto nádheru!

pinterest.com

3D vianočný stromček

Vznikne vám, keď preložíte dve identické šablóny z papiera, lepenky alebo plastu krížom cez seba tak, aby do seba zapadli.

https://www.instagram.com/p/BcwoyTaDob1/?tagged=3dchristmastree

Z makarónov alebo iných cestovín

Skvelá voľba na vybláznenie sa s vašimi ratolesťami. Navyše, ak stromček nastriekate zlatou alebo striebornou metalickou farbou, bude pôsobiť veľmi luxusne.

Christmas tree & ornaments made with macaroni

Gepostet von Natalia's handmade beauty products am Montag, 7. Dezember 2015

Z dreva

Ak poznáte šikovného stolára, skúste ho poprosiť, aby vám vyrobil drevenú tabuľu v tvare vianočného stromčeka. Ak však žiadneho nepoznáte, máme tu riešenie aj pre vás. Určite sa vo vašom dome nájde rebrík, ktorý vám skvele poslúžil pri vianočnom upratovaní. Ale keď už máte upratané, niet dôvodu, prečo ho nevyužiť vo výzdobe.

pinterest.com

Gepostet von WoodWay-Shop.com am Dienstag, 5. Dezember 2017

Z látok, textílií a čipiek

Na výrobu týchto kúskov nemusíte mať vyštudovanú krajčírsku školu. Stačí vám trochu šikovnosti a zručnosti.

pinterest.com

Z gombíkov

Pestrofarebné vianočné stromčeky nie sú v súčasnosti o nič menej trendy, než tie ostatné. Ak v nich nachádzate záľubu aj vy, môžete si jeden vytvoriť aj pomocou gombíkov rôznych veľkostí, farieb a tvarov. Takýto stromček môže byť napríklad súčasťou pohľadnice.

Z kníh

Ak ste vy alebo členovia vašej rodiny milovníkmi kníh a máte nimi zaplnených niekoľko políc, možno je na čase prevetrať ich a vytvoriť si z nich takýto krásny stromček.

pinterest.com/ pinterest.com

Gepostet von WoodWay-Shop.com am Dienstag, 5. Dezember 2017

Z cukríkov

Ak cukríkami oblepíte miesto kužeľa fľašu šampanského či kvalitného vína, vyrobíte zároveň aj perfektný darček pre svojich blízkych či priateľov, ktorí vás pozvali na vianočný večierok.

https://www.instagram.com/p/Bczwy1dhhJI/?tagged=candychristmastree

pinterest.com

Ručné vyrábanie dekorácií je skvelým pomocníkom pri navodzovaní sviatočnej nálady. Navyše, nepotrebujete si naň vyhradiť žiadny extra čas. Vyrábať môžete pokojne aj večer, pri sledovaní obľúbeného filmu, seriálu alebo programu. Máte vo zvyku vymýšľať podobné originálne vianočné stromčeky, ktoré zaujmú vašu rodinu i známych? Aký materiál  na to používate?

Pozri aj: Moja suseda kúpila na poslednú chvíľu 3 vysoké biele sviečky a dala ich do priesvitného pohára. To, čo vytvorila sme hneď urobili aj u nás doma

zdroj: babskeveci.sk (Katuš), takprosto.cc

0
Komentovať