Máte doma plastové okná? Túto vec musíte urobiť bezodkladne predtým, než príde zima

Hyriaková Kristína

Foto: pikist

Na Slovensku sa poriadne ochladilo a rána už bývajú mrazivé. Ešte predtým, než nastane poriadna zima by ste však mali urobiť jednu neodkladnú vec. Skontrolovať vaše okná.

Článok pokračuje pod videom ↓

Už s jeseňou prichádza studené počasie, ktoré vám môže pokaziť radosť s návratu domov po ťažkom pracovnom dni. Čo všetko by ste teda mali urobiť, aby ste mali doma príjemne a teplý vzduch vám neunikal cez okná preč?

Ako uvádza portál AlmaWindows, existuje minimálne jedna dôležitá vec, ktorú by ste mali urobiť ešte predtým, než začne zima. Poriadne okná skontrolovať. Pokiaľ máte doma také, ktoré vám poriadne netesnia, spôsobuje to, že dovnútra vpúšťajú príliš veľa studeného vzduchu. To zároveň znamená, že budete viac kúriť a bude vás to stáť oveľa viac peňazí. Preto by ste mali každý rok predtým, než sa radikálne zmenia teploty, mali vaše okná poriadne skontrolovať. Toto je hotový zoznam vecí, ktoré by ste mali skontrolovať ešte pred zimou.

smutok
Foto: pixabay

Skontrolujte vaše okná

Prvá vec, ktorú by ste mali skontrolovať je to, či vaše okná prepúšťajú vzduch vonku. Jednoducho choďte ku oknu a skontrolujte či necítite počas chladnejších dní studený vzduch pri okne, ale aj okolo rámov a pozdĺž okien. Ak prepúšťa studený vzduch, prepúšťa tiež teplý, a to môže predstavovať veľký problém. Dočasne môžete vaše okná zatesniť prostredníctvom tesnenia alebo špeciálnou páskou, najúčinnejšia je však úplná výmena okien.

Tesnenie okolo vonkajšej strany okna by ste taktiež nemali zanedbávať, pretože aj tam môžete cítiť únik vzduchu, akurát že z vášho bytu. Pre rýchlu a dočasnú opravu utesnite vonkajšiu časť okna pomocou tesnenia, aby ste zabránili úniku vzduchu z domu.

Pozor na otváranie

Najnovšie články