Obľúbený obrázok som si najskôr vytlačila a potom prilepila na kus dreva. Ráno som mala hotovú nádhernú dekoráciu, ktorú mi všetci závidia

Lucia Mužlová

Koľkokrát sa vám už stalo, že ste svoj obľúbený citát, obrázok alebo fotku chceli zvečniť na dreve alebo látke, len ste nevedeli, ako na to? Nestalo sa vám to ešte? Po prečítaní tohto príspevku zaručene dostane chuť niečo vytvoriť. Ukážem vám totiž 3 jednoduché spôsoby, ako docieliť vytúžený efekt pomocou techniky transféru.

Článok pokračuje pod videom ↓

Transfér levanduľovým olejčekom

transfer1
mominmusiccity.com

Toto je jedna z mnohých techník. Papier s obrázkom, ktorý bol vytlačený zrkadlovo na laserovej tlačiarni, sa priloží na drevo alebo textil. Následne sa papier pokvapká levanduľovým olejčekom. Chvíľu je potrebné počkať, kým papier nasiakne olejom. Pomocou lyžičky sa papier šúcha dovtedy, kým sa nám obrázok neprenesie na požadovaný materiál. Ak sa jedná o textil, obrázok je potrebné zažehliť, ak o drevo, tak zalakovať.

Trasfér pomocou hobby lepidla

transfer2
ideastand.com

Zrkadlovo vytlačený obrázok na laserovej tlačiarni sa natrie hobby lepidlom a priloží na drevo. Takto spracovaný obrázok necháme na noc zaschnúť. Jemne mokrou špongiu prejdeme po obrázku a opatrne zošúchame papier. Šúchame, kým nám nezostane čistý obrázok a nezmizne nadbytočný papier. Nakoniec pretrieme lakom.

Farby na textil

transfer3
craftsy.com

Táto technika je azda najrozšírenejšia zo všetkých spôsobov. Ak máte šikovné ruky, na plátené tašky alebo vankúše sa vám bude maľovať a písať jedna radosť. Papiernictva a hobby shopy ponúkajú totiž širokú škálu fixiek, sprejov či farieb na textil v rôznych farbách.

Zapáčila sa vám niektorá technika a chcete vedieť presný postup poprípade vidieť nejaké konkrétne nápady? Napíšte do komentáru, o ktorý spôsob by ste mali záujem a rada sa s vami oň podelím.

zdroj: babskeveci.sk (Bianka Pontyová)

Najnovšie články