Videla som, ako kamarátka pri upratovaní zapálila starú zubnú kefku. Odkedy mi vysvetlila prečo, robím to aj ja!

katka

Internet je dnes zaplnený videami šikovných ľudí, ktorí nám ukazujú rôzne návody, tipy a triky ako využiť napríklad veci, ktoré by sme inak už dávno vyhodili, alebo ako si uľahčiť niektoré domáce práce či iné činnosti. Mnoho vecí z našej domácnosti sa dá použiť oveľa všestrannejšie, ako by sme si čo i len pomysleli. Napríklad taká zubná kefka…

takprosto.cc

Ak sa nám kefka používaním zoderie, hneď ju vyhodíme. Robíme to asi všetci. Po týchto tipoch to už ale neurobíte nikdy. Na niektoré činnosti je samozrejme potrebné použiť novú, ale v porovnaní s tým, koľko práce za vás tento malý pomocník urobí, je jeho cena zanedbateľná.

Tipy do domácnosti

Zubná kefka je malá a šikovná. Môžeme vďaka nej vyčistiť aj tie najhoršie dostupné miesta v celej domácnosti. Skúste pred čistením na pár sekúnd nahriať rúčku kefky nad priamym ohňom. Bude pružnejšia a ohybnejšia a pre vás bude čistenie jednoduchšie a pohodlnejšie.

takprosto.cc

Trápite sa s tým, ako vyčistiť pleseň zo škár medzi dlaždičkami? Odštiknite si hlavu kefky od rúčky a pripevnite ju na vrták alebo skrutkovač. Jemné a malé štetinky sa dostanú naozaj všade a zbavia vás špiny a plesní rýchlo a jednoducho.

takprosto.cc

Hnevajú vás malé a krátke vlasy, ktoré nie a nie začesať a skrotiť? Kazia vám účes a neviete si s nimi poradiť? Aplikujte na kefku kúsok tužidla a začešte si tieto neposlušné vlasy ako profesionál.

takprosto.cc

Rada háčkujete? Tak potom je tento tip pre vás ako uliaty. Odštiknite hlavu kefky od rúčky. Potom si nahrejte háčiky na háčkovanie nad ohňom a vtlačte ich do stredu rúčky kefky. Takto sa vám háčiky budú držať oveľa jednoduchšie a neunavíte si ruky tak rýchlo ako pri držaní samotného háčika.

takprosto.cc

Kefku môžete tiež použiť ako hrebeň na obočie a riasy. Alebo ako štetec na farbenie vlasov. Občas je dokonca šikovnejšia ako štetce dostupné v obchodoch. Vďaka jej hustote a ohybnosti štetín zaručene nevynecháte pri farbení ani jeden pramienok.

takprosto.cc

S kefkou na zuby je napríklad tiež veľmi jednoduché ošúpať zemiaky.

pixabay.com

Ak by ste chceli kefku použiť na čistenie krehkejších vecí, napríklad slúchadla na telefóne a pod., je lepšie štetinky najskôr zjemniť a zmäkčiť. Stačí ak kefku na chvíľu namočíte do horúcej vody a môžete sa pustiť do čistenia.

takprosto.cc

Ak sa chystáte kefku použiť na kozmetické účely, nezabudnite ju najskôr dezinfikovať. Použite antibakteriálny sprej alebo prípravky, ktoré obsahujú napr. chlorhexidin (má antiseptické účinky).

takprosto.cc

Aj taká malá vec ako kefka dokáže urobiť veľa vecí. Môžete ju samozrejme využiť na mnoho ďalších činností. Čistenie topánok, úzkych priestorov v chladničke a veľa iného.

zdroj: babskeveci.sk, (Katka), takprosto.cc