Viete, ktorou stranou alobalu by ste mali zakrývať mäso pri pečení? Tomuto rozdielu nebudete veriť

Hyriaková Kristína

Foto: piqsels

Varenie a pečenie je ako umenie. A hoci každý z nás ho dokáže pojať úplne inak, niektoré pravidlá alebo tipy sa jednoducho hodia všetkým.

Článok pokračuje pod videom ↓

Pri pečení mäsa mnohí ľudia podceňujú silu správneho alobalu. Ako uvádza portál Vazhnoznat, najlepší pri varení je v prvom rade hrubý alobal, ktorý sa pri pečení neroztrhne a nezdeformuje. Pokiaľ však máte po ruke len tenký alobal, nemusíte sa strachovať. Stačí ho zložiť na niekoľko vrstiev a na rohoch ich bezpečne zaistiť, aby nevykĺzli.

Viete, ako otočiť alobal?

Pri pečení mäsa a rýb je v takomto prípade dôležité, aby výrobok neprišiel do kontaktu so vzduchom. Preto je dôležité zabezpečiť ho z každej strany. Ako je to však s jednotlivými stranami? Ak máte radi chrumkavú kožu na každom mäse, potom nezabudnite na toto pravidlo.

Od toho, ako otočíte jednotlivé strany záleží aj kvalita pečiva. Lesklá strana lepšie odráža teplo a menej sa lepí na jedlo. Matná zase teplo prepúšťa. Dávajte si preto pozor na to, aby bola vonkajšia strana pri pečení vždy tá matná a lesklá časť otočená dnu smerom k jedlu. Ak otočíte alobal tak, že lesklá strana je navrchu, mäso sa bude piecť oveľa dlhšie.  Keď bude pri pečení navrchu matná strana alobalu, ktorá teplo prepúšťa, jedlo sa upečie skôr bez toho, aby sa vysušilo.

Najnovšie články