Starká mala mikrovlnku v katastrofálnom stave. Nechceli sme ju čistiť chemicky, tak sme použili tento účinný trik a dnes ju už inak neumývame. Keď to raz vyskúšate, budete to robiť tiež

Monizz

Mikrovlnné rúry používajú v súčasnosti už takmer všetci a je len málo rodín, v ktorých ju nenájdeme. No aj taká mikrovlnka vie byť poriadne ťažkým orieškom. Najmä ak sa jej čisteniu nevenujeme pravidelne a potom to dopadne takto. Nezúfajte si, ak máte niečo podobné doma aj vy. Prichystajte si vodu a citrón.

wikihow.com

Pravdou je, že v takejto mikrovlnnej rúre by ste si už jedlo naozaj nemali ohrievať. Zamastená, zanesená a špinavá môže vaše zdravie len poškodiť. Niežeby boli mikrovlnky ktovieako zdravé, no vaša životospráva nemusí byť ešte nezdravšia.

Jednoduchý trik

Na tento jednoduchý trik budete potrebovať len ½ šálky vody, malú misku a citrón.

Misku s vodou naplňte, citrón prekrojte na dve polovice a vytlačte z neho do misky s vodou šťavu.

sovkusom.ru

Do misky vložte aj obe polovice citróna

sovkusom.ru

Potom dajte misku do mikrovlnky a nechajte ju tam postáť 3-4 minúty. Potom mikrovlnku zapnite na klasický ohrev a nechajte v nej misku krúžiť aspoň 5 minút. Potom misku vyberte a handričkou mikrovlnku utrite.

sovkusom.ru

Ak je mikrovlnka príliš znečistená, namočte handričku do citrónovej vody a vyčistite ju aj priamo s ňou.

sovkusom.ru

V prípade, že máte v mikrovlnke menšie škáry, použite zubnú kefku namočenú v citrónovej vode.

sovkusom.ru

Čistá mikrovlnka je základom zdravšieho stravovania. Treba si uvedomiť aj to, že s chemickými prostriedkami by možno išlo umývanie rýchlejšie, ale o koľko nezdravší a neekologický je tento postup! Ak mikrovlnku očistíte chemikáliami, tie sa nemusia odpariť a „schytá“ to najbližšie jedlo, ktoré v nej ohrejete.

Akým spôsobom čistíte mikrovlnku vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (M), sovkusom.ru