V domácnosti mi už dlho chýbal nejaký pekný kus nábytku. Inšpirovala som sa a vyrobila som si ho z plastových fliaš, presne ako táto šikovná žena

Monizz

Michaela Pedros je dizajnérka z Londýna. Dievča inšpirované hodnotami a kultúrou moderného eko dizajnu v štýle „urob si sám“ sa svojimi výrobkami snaží prispieť k rozvoju a zmene myslenia dnešnej spoločnosti. A za to jej patrí náš obdiv.

nabytkarka001
takprosto.cc

Pýtate sa, čím je táto mladá žena výnimočná? Michaela totiž našla univerzálny spôsob, ako nábytok zmontovať bez pomoci klincov a spojovacích dielov. Namiesto nich využila obyčajné plastové fľaše.

plast3
takprosto.cc

Ľudí, ktorí jej výrobky videli, rozdelila na dva tábory. Jedna časť je z nej absolútne nadšená, druhá je, naopak, znechutená a tvrdí, že takú hrôzu by si do bytu nikdy nedala. Ako sa pozdáva vám?

Ako si vyrobiť nábytok s pomocou plastovej fľaše

Ak chcete mať doma stoličku podľa dizajnu Michaely, sledujte postup. Budete potrebovať len plastovú fľašu, niekoľko drevených líšt a fén. Najskôr odrežte hrdlo a dno plastovej fľaše.

nabytkarka004
takprosto.cc

Vložte dva kusy drevených líšt do plastu tak, aby ich obopínal v mieste, kde sa spájajú. Teraz použite fén a púšťajte horúci vzduch na plast.

nabytkarka005
takprosto.cc
nabytkarka006
takprosto.cc

Plast sa vplyvom vysokej teploty začne scvrkávať, čím obe lišty napevno spojí.

plast4
takprosto.cc
plast5
takprosto.cc

Podobným postupom dokážete spojiť všetky kusy dreva a vyrobiť si nábytok podľa vášho vkusu. Michaela chápe, že jej výrobky pre väčšinu žien nie sú práve najlákavejšie a najatraktívnejšie vzhľadom, no verí, že životné prostredie a nežiadúce vplyvy, ktoré pociťujeme na našej Zemi každý deň, oslovia čo najviac zanietencov. Ak medzi nich nepatríte nevadí, zdieľajte tento článok a možno osloví niekoho iného.

nabytkarka009
takprosto.cc

Myšlienka záchrany prírody a zmeny ľudského myslenia v súvislosti s nedostatočnou separáciou a nadmerným produkovaním odpadov oslovila už mnoho ľudí vo svete. A hoci Michaelin nábytok nepôsobí najvábivejšie, našiel si skupinu priaznivcov, ktorí ho už majú plný byt.

nabytkarka010
takprosto.cc

Ako sa hovorí, fantázii sa medze nekladú a ani umenie nepozná hraníc. Dizajnéri prichádzajú so stále novšími a netradičnejšími nápadmi a nám neostáva nič iné, len sa nad myšlienkami, prečo takéto kúsky propagujú, zamyslieť.

Tak či onak, my sa zhodujeme v tom, že Michaelin nábytok síce nie je štandardne krásny, no myšlienka využitia plastov v každodennom živote je veľmi zaujímavá a stojí za to sa nad ňou pozastaviť.

Videonávod, ako si vyrobiť nábytok s pomocou plastov, si môžete pozrieť aj u nás.

Pozri tiež: Pletené ponožky som ako začiatočníčka uplietla len za pomoci 2 ihlíc. U nás doma sa osvedčili a všetci ich nosíme namiesto papúč

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

0
Komentovať