Zvyšok starej čipky prilepila na zaváraninový pohár. Vznikla tá najčarovnejšia dekorácia, akú si môže vyrobiť doma každý

Monizz

Vintage štýl sa svojej popularity drží ako kliešť a treba povedať, že v súčasnosti má stále viac priaznivcov ako modernistický dizajn. Jeho veľkou výhodou je najmä to, že je každému dostupný a vyrobiť si niečo vo vintage štýle môže naozaj každý. Cenová dostupnosť, výsledný vizuálny efekt a kvalita ručnej práce patria k jeho obrovským devízam.

Článok pokračuje pod videom ↓
pinterest.com

Ak milujete vintage prvky aj vy, určite ste sa už stretli s dekorovaním skla a keramiky čipkou. Nádherný efekt má aj doplnenie tejto kombinácie o vrecovinu či špagát, ktoré jej dodajú nádych starých časov. Chceli by ste mať takúto krásnu vecičku doma aj vy? Neváhajte a vyrobte si ju.

Budete potrebovať samé stariny

sklo – starý zaváraninový pohár, vázu, misku, čokoľvek, čo využijete na skrášlenie príbytku

tekuté lepidlo

štetec na nanášanie lepidla

kus čipky, špagátu, vrecoviny

koráliky, stužky alebo kvietky na ozdobenie

nožničky

Sklo si očistite od prípadných drobných nečistôt, starých stôp po lepidle či inej špine. Ak používate starý zaváraninový pohár, nezabudnite očistiť aj drážky pri hrdle. Kus čipky, alebo iného materiálu, ktorým budete sklo pokrývať, si primerajte a odstrihnite. Vezmite si štetec alebo lepidlo v spreji. Lepidlo nanášajte po kúskoch a zároveň čipku ihneď prilepujte. Choďte naozaj po centimetroch. Ak by ste lepidlo naniesli na celý povrch skla, môže sa stať, že kým na začiatok dostanete čipku, bude už lep dávno zaschnutý.

whosaidcrafts.blogspot.com

Keď ste čipku úspešne prilepili, zarovnajte jej konce, aby nebolo vidieť nedokonalosti. Ozdobiť môžete aj vrch pohára, napríklad vrecovinou či obmotaním tenkého špagáta. Na záver na hrdlo priviažte sušený kvietok alebo uviažte jemnú stužku a svietnik máte hotový.

whosaidcrafts.blogspot.com

Takýmto spôsobom si môžete ozdobiť čokoľvek. Vyrobiť si môžete vintage vázy, svietniky, poháre na pitie, ale aj na slávnostné príležitosti ako je svadba či výročie sobáša. Touto technikou si môžete ozdobiť dokonca aj vianočné gule na stromček. Niektoré gazdinky, ktoré našli potešenie v ručných prácach, si takýmto spôsobom dekorujú aj zaváraniny.

Ozdobia buď pohár, alebo vrchnák vrecovinou či inou vzorovou látkou. Inšpirujte sa týmito nápadmi a vyrobte si pre svoju radosť niečo pekné aj vy.

pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com

zdroj: babskeveci.sk (Monika), whosaidcrafts.blogspot.com

Najnovšie články