Všetci sa mi smiali, keď som si otlaky z nových topánok natierala balzamom na pery. Potom objavili týchto 11 trikov, vďaka ktorým naň nedajú dopustiť

Lucia Mužlová

takprostocc

Balzam na pery. Vec, ktorú máme v kabelke asi stále. Momentálne, keď je vonku zima, balzám na pery sa vždy hodí. Vedeli ste však, že balzam môžete využiť aj inak? A vôbec nie na pery. Pozrite sa na tie najlepšie triky, ktoré určite oceníte. Balzam teda neslúži len na hydratáciu pier.

Článok pokračuje pod videom ↓
balzam1
takprosto.cc

Koniec otlakom

balzam2
takprosto.cc

Nové topánky sú vždy skvelá vec, ktorá nás, ženy, veľmi poteší. Čo nás už ale teší menej sú otlaky, ktoré nám novo zakúpené topánky spôsobia. Aby nedošlo k zbytočnému odieraniu, natrite si kritické miesta balzamom na pery. Vznikne tak lepšie trenie a vyhnete sa pľuzgierikom a aj otlakom.

Keď sa prsteň zasekne

balzam3
takprosto.cc

Ak sa vám zasekol prsteň na prste, nespanikárte. Je tu veľmi jednoduchý trik, ktorý vždy pomôže. Stačí si okolie prsta namazať balzamom a prsteň ľahko zošuchnúť.

Suchá pokožka okolo nosa

balzam4
takprosto.cc

Toto asi všetky dobre poznáme. Okolo nosa sa nám často tvorí suchá koža, ktorú len ťažko odstránime. Skúste ale postihnuté miesto namazať balzamom na pery. V skutočnosti má balzam väčšie hydratačné schopnosti ako krém. Pred spaním si nos natrite a ráno už nebudete mať žiadnu suchú kožu.

Škrabance a rezy na pokožke

balzam5
takprosto.cc

Ak sa porežete nožom alebo napríklad papierom, prípadne máte škrabanec od mačky alebo od nejakého úrazu, natrite si ho ihneď balzamom. Utišuje bolesť a urýchľuje hojenie.

Pomôžte svojmu obočiu

balzam6
takprosto.cc

Balzam na pery vám pomôže dokonca aj pri stylingu obočia. Okrem toho, že bude každý chĺpok na svojom mieste, urýchľuje aj rast chĺpkov.

Nechtová kožička

balzam7
takprosto.cc

Natrite si kožičku okolo nechtov balzamom na pery. Načo investovať do drahých olejov a krémov? Úplne vám postačí balzam na pery, ktorý je hydratačný a olejovitý.

Elektrizujúce vlasy

balzam8
takprosto.cc

Toto je problém najmä teraz, v zimnom období. Tento problém vyriešite veľmi jednoducho. Stačí, keď si dáte do dlane trochu balzamu a prejdete si po vlasoch, no veľmi ľahko. Nezabúdajte, že to nesmiete preháňať, pretože dosiahnete dojem mastných vlasov.

Na poškodené končeky

balzam9
takprosto.cc

Nielen na elektrizujúce vlasy, ale aj na rozštiepené končeky vlasov je balzam skvelý. Vlasy budú vyživené a budú pôsobiť zdravšie.

Na zaseknutý zips

balzam10
takprosto.cc

Ak sa vám zasekol zips, skúste ho potrieť balzamom, mal by povoliť.

Dierky v uchu

balzam11
takprosto.cc

Ak máte prepichnuté ucho, no nemali ste náušnice už dlhšiu dobu, najskôr si okolie dierky potrite balzamom. Náušnica pôjde do vnútra oveľa ľahšie.

Stopy od riasenky

balzam12
takprosto.cc

Ak si nanášate maskaru, určite poznáte ten problém, keď sa vám otlačí nad alebo pod okom. Stačí ak na bavlnenú tyčinku do ucha najskôr nanesiete trochu balzamu a potom si utriete špinavé miesta.

O koľkých tipoch ste už vedeli? Poznáte nejaké ďalšie? Dajte nám ich vedieť do komentárov.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

 

 

Najnovšie články