Na bočnej strane pneumatiky si kriedou nakreslil tvar kvetu. Pozrite sa, čo z toho vzniklo

Monizz

Na jar nás to do záhrady láka tak, ako v žiadnom inom ročnom období. Príroda sama o sebe je veľká umelkyňa, pretože ak nás má záhrada očariť, stačí ju mať plnú farebných kvetov. Ak však chceme ešte viac, existuje množstvo prístupov a postupov, ako si záhradu skrášliť. Pokojne aj s pomocou starej pneumatiky.

kvetinac1
takprosto.cc

Ak ste si mysleli, že vám ukážeme návod, ako si zo starej pneumatiky spraviť kvetináč, mýlili ste sa. Starú pneumatiku síce pri príprave tejto dekorácie použijeme, no celkom iným spôsobom. Budeme ňou totiž zdobiť. Netradičný materiál nám pomôže vykúzliť ešte netradičnejší, no to krajší výsledok.

Rozprávková záhrada

V prípade, že sa rozhodnete vyrobiť si tento typ dekorácie, potešíte tým najmä oči svojich detí alebo vnúčeniec. Budú sa totiž cítiť ako v rozprávkovej ríši, prípadne v krajine zázrakov. Úžasný kúsok sa hodí do každej záhrady bez ohľadu na to, ako architektonicky ste ju riešili. Čarovať v tomto prípade môžete nielen na črepníkoch, ale aj na stolíkoch, taburetkách, či už oplotených kvetinových záhonoch.

kvetinac6
takprosto.cc

Budete potrebovať:

starú pneumatiku

ostrý nôž

kriedy alebo farby na maľovanie

Ako na to:

Na bočnej strane pneumatiky si kriedou nakreslite tvar kvetu, resp. okvetných lupienkov.

kvetinac2
takprosto.cc

Vezmite si dostatočne veľký a dobre nabrúsený nôž a formu kvetu pomocou neho vyrežte. Keďže to nie je ľahké, lepšie urobíte, ak túto prácu prenecháte silným mužským rukám.

kvetinac3
takprosto.cc

Kvetinovú maketu odložte na chvíľu nabok. Zvyšný kus pneumatiky obráťte naruby tak, aby hladká strana tvorila tú vonkajšiu. Pri prevracaní postupujte opatrne, aby ste zabránili zbytočným trhlinám a neželaným záhybom na staršej gume.

kvetinac4
takprosto.cc

Dorobte menšie úpravy, aby bol kvietok rovnomerný. Všetko robte precízne, nech má výsledný produkt naozaj atraktívny vzhľad a nie je len nepodarenou dekoráciou, ktorú vám bude ľúto vyhodiť len preto, že ste sa na nej narobili. Teraz oba diely pneumatiky vymaľujte podľa ľubovôle a potom spojte tak, aby vytvorili črepník s okvetnými lístkami.

kvetinac5
takprosto.cc

Roztomilú dekoráciu umiestnite do záhrady, naplňte pôdou a kvietkami a nechajte ich rásť. Pri výbere farieb na vymaľovávanie vyberajte najlepšie vode odolné, ktorým nebude prekážať ani pravidelný dážď či zimná snehová pokrývka. Takto budete môcť váš nový kúsok kedykoľvek umyť a vôbec ho nepoškodíte.

kvetinac7
takprosto.cc

Toto však nie je jediná možnosť, ako využiť staršie pneumatiky v záhrade. Vyrobiť z nich môžete všeličo, napríklad klasickú detskú hojdačku, či jednoducho si skrášliť miesta na oddych.

kvetinac8
takprosto.cc

V tomto videu nájdete množstvo ďalších inšpirácií, ako tieto pneumatiky využiť a čo všetko z nich možno vyrobiť.

Dajte nám vedieť, ktorú z dekorácii by ste si spravili aj vy, a ktoré sa vám, naopak, veľmi nepozdávajú.

Pozri aj: Skôr, než ráno opustíte svoju posteľ, vyskúšajte tieto naťahovacie pozície. Zvyšok dňa sa budete cítiť čerstvá ako rybička

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc