Okenné rámy som vedela len veľmi ťažko vyčistiť. Potom mi jednoduchý babský trik ukázala moja mama

Zuzana Fulopova

Blíži sa jar a s ňou spojené jarné upratovanie. Asi každá z nás nechce nič zanedbať a pustíme sa aj do dôkladného umývania okien. Čistenie skla je pomerne jednoduchá záležitosť, pretože existuje veľa účinných čistiacich prostriedkov, ale čo spraviť so špinou na okenných rámoch?

pixabay.com

Ako vyčistiť okenné rámy

Ide o ťažšie dostupné miesta, pri ktorých si musíme dávať pozor, aby sme čistením zároveň nepoškodili povrch. Tu sa nám naskytne otázka, aký produkt je na to najlepší. Nemusíte už ďalej pátrať a kupovať drahé prostriedky. Poradíme vám metódu, ktorú si môžete sami pripraviť!

pixabay.com

Budeme potrebovať

Touto metódou nie len rýchlo vyčistíme okenné rámy, ale navyše potrebujeme len dve veci, ktoré nezaťažia našu peňaženku. Na prípravu čistiaceho prípravku budeme potrebovať len sódu bikarbónu a peroxid vodíka.

pixabay.com

Postup

Najprv nasypeme na špinavé plochy sódu bikarbónu a potom na ňu pomaly nalejeme peroxid vodíka, ale len také množstvo, aby sme docielili strednú hustou. Počkáme 2 až 3 minúty a následne začneme čistiť povrch handričkou. Tento roztok je nie len účinný, ale aj bez chemického zápachu!

Vďaka tomuto postupu budú naše okná žiariť čistotou. Poznáte aj vy nejaké techniky na čistenie ťažko dostupných miest? Podeľte sa s nami v komentároch.

Pozri aj: 11 prekvapivo príjemných spôsobov, ktoré vaše telo zbavia toxínov a zaistia vám pevné zdravie!

                                                                                                                             Zuzu, takprosto.cc