11 prekvapivo príjemných spôsobov, ktoré vaše telo zbavia toxínov a zaistia vám pevné zdravie!

KatkaR

Určite si uvedomujete, že naše telo je každý deň vystavované obrovskému množstvu baktérií a toxických látok. Chemikálie sa nachádzajú nielen v potrave, ktorú denne prijímame, ale rovnako vo vzduchu, ktorý nepretržite dýchame či na zariadeniach, ktoré neustále chytáme a používame – pesticídy, urán a ortuť patria medzi tie najškodlivejšie. Pravidelná detoxikácia nášho organizmu by teda mala byť pre každú z nás samozrejmosťou. Nižšie nájdete zoznam tých najúčinnejších spôsobov, ktorými si pri nej môžete pomôcť a zaistiť si tak pevné zdravie

Článok pokračuje pod videom ↓

Užívajte aktívne uhlie

Aktívne uhlie je v podstate zmesou spáleného dreva, uhlia, oleja či kokosových alebo orechových škrupín. Spálené však neobsahuje žiaden kyslík a stáva sa tak veľmi absorpčným. Dokáže doslova odstrániť väčšinu toxínov, ťažkých kovov a jedov z ľudského organizmu. Odporúča sa  vziať si jednu tabletku pred jedlom.

facebook.com

Pite veľa vody

Voda je najlepší prírodný spôsob, ktorým sa telo zbavuje zlých a škodlivých látok – čím viac vody pijete, tým rýchlejšie toxíny opustia vaše telo, a to prostredníctvom vášho močového traktu. Netreba to však príliš preháňať.

pixabay.com

Vyhýbajte sa rafinovaným cukrom

Rafinované cukry a umelé sladidlá spôsobujú, že prirodzený metabozlimus vášho tela sa zablokuje a bude vo vašej krvi vytvárať príliš veľa glukózy. To môže viesť k neželanému rastu vašej hmotnosti, cukrovke či k rôznym srdcovým ochoreniam. Šťastnou voľbou je preto sladenie medom, javorovým sirupom či inými prírodnými sladidlami.

pixabay.com

Jedzte organické potraviny

Organické ovocie, zelenina a mäso neobsahuje toxíny, akými sú napríklad pesticídy alebo antibiotiká. Tým, že začnete prijímať organickú stravu, sa okamžite zlepší váš metabolizmus, ktorý následne pomôže vášmu tráviacemu systému vykonávať svoju prácu lepšie a efektívnejšie. Škodlivé látky z vášho tela budú vďaka tomuto kroku odstránené z vášho tela tak rýchlo, že sa ani nenazdáte. Spracovávané potraviny nebudú nikdy obsahovať toľko živín, ako organické – môžete si začať pestovať vlastné, prípadne si ich zadovážte od miestnych farmárov.

pixabay.com

Rannú kávu vymeňte za zelený čaj

Káva, špeciálne tá nefiltrovaná, obsahuje cafestol – špecifickú diterpenovú molekulu, ktorá môže spôsobiť zvyšovanie úrovne cholesterolu v ľudskom tele. Ak sa chcete vyhnúť zvyšovaniu zlého cholesterolu vo vašom organizme, môžete tak urobiť napríklad tým, že vašu rannú šálku kávy vymeníte za šálku zeleného čaju, prípadne vášho obľúbeného bylinkového.

pixabay.com

Vyčistite vzduch od toxínov

Toxické látky môžu vašu domácnosť prepadnúť veľmi jednoducho, napríklad prostredníctvom okna či dverí, pri obyčajnom vetraní. Čistenie vzduchu vo vašej domácnosti je preto činnosťou, ktorú by ste nemali podceniť – pomôže vám s tým bežná čistička vzduchu. Utieranie prachu na vašom nábytku alebo zmývanie podláh vlhkým mopom je v tomto prípade tiež dobrou voľbou.

pixabay.com

Z času na čas si doprajte pôst

Nielen v predveľkonočnom období, ale počas celého roka by sme mali myslieť na to, že naše telo môže byť z toľkého jedla, ktoré mu dodávame, už trochu unavené. Väčšina potravín, ktoré denne vkladáme do úst, je totiž spracovaná alebo obsahuje rafinované (a teda ťažko stráviteľné) cukry. Pôstny deň, ktorý si občas doprajete, môže byť preto perfektnou očistou vášho organizmu, nakoľko ho zbaví škodlivých látok a tiež je skvelou prípravou na zdravšie stravovanie.

pixabay.com

Navštevujte saunu alebo cvičte

Potenie je prirodzená reakcia tela, ktorá vaše telo zbavuje toxínov. Čím viac sa potíte, tým ste čistejšia. Preto si neváhajte raz mesačne dopriať oddychový deň, počas ktorého navštívite kvalitný welness svet s množstvom sáun a poriadne sa vypoťte!

pixabay.com

Ďalší spôsob, ako zaistiť, že sa poriadne zapotíte, je cvičenie. Respektíve akákoľvek pohybová aktivita. Vyberte si takú, ktorá vás bude naozaj baviť a nenechajte sa zastaviť. Po dôkladnom a kvalitnom tréningu si nezabudnite dať osviežujúcu sprchu, ktorá vašu pokožku zbaví všetkých nečistôt a potu.

Pite červené víno

O početných benefitoch pitia pohárika červeného vína denne ste už určite niekde počuli. Vedeli ste však, odkiaľ toto odporúčanie vlastne pochádza? Červené víno dokáže podľa viacerých štúdií znížiť hladinu cholesterolu a dokonca bojovať i s infekciami močových ciest.

pixabay.com

Zaraďte do svojho jedálnička probiotiká

Funkcia vášho tráviaceho systému je základným kľúčom k detoxikácii vášho organizmu. Ak chcete zlepšiť činnosť vašich čriev a žalúdka, naučte sa pravidelne prijímať i probiotické potraviny (prípadne môžete probiotiká užívať aj ako doplnok stravy). Jednou z potravín, ktoré sú bohaté na probiotické látky, je napríklad kefír alebo klasický jogurt. Uistite sa, že takéto potraviny sa do vášho tela dostanú aspoň raz denne a uvidíte, že sa vám váš organizmus čoskoro poďakuje.

pixabay.com

Pripravte si detoxikačné smoothies

Zmena jedálneho lístka môže byť perfektným prvým krokom k vášmu zdravšiemu ja a rovnako skvelým spôsobom očisty vášho tela. Prijímanie vlákniny vám pomôže nakopnúť váš tráviaci systém a tým pádom zároveň zlepšiť prirodzené čistenie vášho tela. Pripravte si chutné smoothies zo zeleniny, ovocia alebo z probiotických potravín, akými sú napríklad už spomínaný kefír alebo jogurty. S ingredienciami sa môžete doslova vyblázniť a sama prídete na to, čo vám chutí a prospieva najviac.

pixabay.com

Nuž, podľa nás už nezostáva nič iné, len sa pustiť do detoxikácie! Či už začnete pohárikom kvalitného červeného vína alebo návštevou sauny, efekt určite pocítite okamžite. Ak sa o vaše telo dobre staráte, samo sa vám odvďačí, to nám verte. Máte nejaké vlastné recepty na detoxikáciu organizmu? Podeľte sa o ne aj s nami.

Pozri aj: Toto je dôvod stroskotania vzťahu podľa znamenia zverokruhu. Lev musí mať vždy pravdu a pannám chýba vo vzťahu …

Katuš, brightside.me

Najnovšie články