Po Vianociach som mala nejaké tie kilá navyše a necítila som sa dobre. Potom som objavila tento skvelý tréning na efektívne chudnutie

Lucia Mužlová

Trápia vás výčitky svedomia z vianočných koláčikov a rôznych sladkých či slaných dobrôt, ktorým ste jednoducho nemohli odolať? Je pravý čas opäť nakopnúť oddýchnuté telo a naštartovať spaľovanie prebytočných tukov. Nestrácajte čas výhovorkami a využite tento tréning, ktorý vyburcuje vaše svaly. Poďte si zacvičiť!

Článok pokračuje pod videom ↓

Výpady vpred

Základná pozícia: po dôkladnom zahriatí sa môžete pustiť do výpadov. Zo stoja prejdite do výpadu vpred tak, aby sa dodržiaval 90° uhol v kolenách. Ruky sú vbok. Nezabúdajte pri cvičení na vystretý chrbát a stiahnuté bruško.

janosikova08-e1482446552325
fitshaker.sk

Pri výpadoch posilňujete hlavne stehná a zadok.

Cvičte 2x po 50 opakovaní na každú nohu (až potom prestriedajte) a potom vydržte vo výpade 1 minútu (nohy prestriedajte).

Mostík

Základná pozícia: ležíte na zemi, ruky máte voľne pri tele a dvíhate panvu zo zeme, kým nie je telo od kolien po plecia v jednej priamke. Hore chvíľku vydržte a opäť spustite zadok k zemi, ale nepokladajte ho na podložku úplne.

janosikova2
fitshaker.sk

Jednoduchý, ale účinný cvik, ktorý aktivuje sedacie svaly a spodnú časť chrbta.

Cvičte 2x po 50 opakovaní a nakoniec vydržte 2 minúty v mostíku.

Plank na dlaniach

Základná pozícia: ľahnite si tvárou k zemi, váhu rozložte na dlane a špičky, potom vytlačte telo do jednej priamky. Neprehýbajte sa v drieku, ani bruško nepovoľujte. Skontrolujte dlane a plecia, či sú pod sebou a pritiahnite lopatky mierne k sebe.

janosikova05
fitshaker.sk

Plank alebo doska je výborný cvik na zapojenie svalov brucha, chrbta, zadku.

Cvičte 2 série po 25 opakovaní (vytláčate sa od zeme do planku) a potom vydržte staticky v doske 3x 1 minútu s 50s pauzou po každej sérii.

Mostík na jednej nohe

Základná pozícia: ľahnete si na chrbát, jednu nohu (opornú) máte pokrčenú v kolene a druhá je vystretá nad úrovňou bokov. Zdvihnite zadok nahor, pár sekúnd vydržte a spustite ho na zem.

janosikova1
fitshaker.sk

Posilňujete zadné stehno, zadok a oblasť krížov.

Cvičte 2 x po 50 opakovaní na obe nohy a potom vydržte 2x 1 minútu v mostíku na jednej nohe striedavo.

Obrátená strecha

Základná pozícia: ľahnite si na zem, ruky sú natiahnuté za hlavou. Dvíhajte zo zeme hornú časť tela spolu s nohami do písmena „V“. Chrbát aj nohy by mali byť v pozícii vystreté. Dlane si môžete oprieť o špičky alebo členky. Vo v-čku pár sekúnd vydržte a pomaly spúšťajte súčasne trup aj nohy opäť na zem.

janosikova8
fitshaker.sk

„V“ cvikom precvičíte priame a priečne brušné svaly, ohýbače bedier či svaly panvového dna.

Cvičte 2 x po 15 opakovaní V-čko a potom vydržte vo V-čku 2 x po 30 sekúnd.

Nezabudnite na konci tréning na uvoľnenie a strečing zaťažovaných svalových skupín. Dúfame, že ste si tento tréning užili a dokončili ste ho s motiváciou zajtra začať ďalší!

Ak máte chuť zhodiť pár kíl do nového roka, zapojte sa do 50-dňovej novoročnej výzvy sexypostava.sk od Fitshaker a dosiahnite svoju vysnívanú postavu! Začíname už v pondelok 9.januára. Registrujte si miesto už teraz TU

sexy-postava
fitshaker.sk

Tento článok vznikol v spolupráci so stránkou fitshaker.sk

zdroj: babskeveci.sk, fitshaker.sk

 

Najnovšie články