Vďaka tomuto zázraku mi prestali vypadávať vlasy, zlepšil sa mi stav pokožky, pamäte a celkovo sa mi posilnila imunita

Lucia Mužlová

Vďaka veľkej popularite kávy a čaju sa stalo, že tento známy nápoj sa dostal do úzadia. Ale dnes vám znovu predstavím kakao aj s jeho blahodarnými účinkami na zdravie a pripomeniem dni v škôlke, kde tento nápoj nemohol chýbať.

kakao1
sovkusom.ru

Pre tých, ktorí pravidelne pijú kakao, je tu celý rad dobrých správ. Kakaový prášok obsahuje totiž veľké množstvo dôležitých látok potrebných pre správne fungovanie organizmu. Ale to zďaleka nie je všetko, pre čo stojí za to si zaobstarať tento aromatický produkt.

kakao2
sovkusom.ru

Napriek malému množstvu kofeínu sa kakao neodporúča piť v popoludňajších hodinách. Dokáže totiž oživiť organizmus a má povzbudzujúce účinky.

kakao11
justiceforyou.com

Kakao obsahuje živiny, ktoré zlepšujú pamäť, stimulujú mozog a normalizujú hladinu cholesterolu v krvi.

kakao8
hershesons.com

Kakao vo väčšom množstve zlepšuje stav vlasov a pokožky.

kakao5
sovkusom.ru

Jedine kakao obsahuje látku kokohil, ktorá stimuluje rast buniek, podporuje hojenie rán a zabraňuje vzniku vrások. To je dôvod, prečo sa kakaový prášok odporúča pridať do pleťovej masky.

Why You Shouldn't Ignore That Sudden Chest Pain
healthxchange.sg

V kakau sa nachádza tiež dôležitá látka epikatechín, ktorá posilňuje imunitu. Tá dokáže zabrániť závažným ochoreniam ako sú srdcový infarkt, mŕtvica, cukrovka a rakovina.

kakao4
sovkusom.ru

Kakao obsahuje antioxidanty, horčík a je doslova vitamínovou bombou. Pre tieto pozitívne vlastnosti sa preto odporúča hlavne pre ženy nad 40 rokov.

kakao9
bocanews.com

Je všeobecne známe, že čo i len pohár kakaa dokáže uspokojiť hlad. Tým pádom môže byť práve kakao vaším najlepším spoločníkom pri chudnutí.

Recept na lahodné kakao

kakao12
hersheys.com

Budeme potrebovať:

2 šálky mlieka (ideálne mandľového)

1,5 PL kakaového prášku

1/2 KL mletej škorice

¼ KL mletého klinčeka

štipku soli

med alebo stéviu na osladenie

Postup:

Všetky prísady zmiešame v hrnci a položíme na plameň. Zahrievame za stáleho miešania, kým sa všetky prísady nespoja a nerozpustia. Zložíme z plameňa a ešte teplé podávame. Dobrú chuť.

Zdroj: babskeveci.sk (Bianka Pontyová), sovkusom.ru

0
Komentovať