Zázvorová medicína: Pripravte si ju doma aj vy a choroba sa vám bude celú zimu oblúkom vyhýbať

Lucia Mužlová

bowllicker.com

Iste mi dáte za pravdu, že zázvor je jedna z top surovín, ktoré sa nájdu možno aj vo vašej kuchyni. Je zdravý, obsahuje veľké množstvo telu prospešných látok a jeho chuť je síce trochu ostrejšia, no mne osobne to vôbec neprekáža. Zázvor mám doma vždy. Dá sa použiť do varenia, robím si z neho čaj, no to, na čo som „naďabila“ tentokrát, o to sa s vami jednoducho musím podeliť.

Článok pokračuje pod videom ↓
zazvor2
herbalremediesadvice.org

Zázvorový základ, alebo ak chcete sirup, je liek, ktorý zatočí s každou chrípkou či nachladnutím. Pridať ho môžete do limonády, no ešte lepšie je, ak si ho pridáte do čaju, namiesto toho, aby ste siahali po instantných nápojoch ako je theraflu či coldrex. Navyše ho môže v pokoji piť aj malé dieťa, takže sa nemusíte báť vedľajších účinkov v podobe nadmernej spavosti.

zazvor4
bowllicker.com

Celý proces uvoľňovania prospešných látok funguje na princípe, že k zázvoru pridáte cukor, ktorý podporí kvasenie. Najlepšie je, ak zázvor zakúpite na trhu, prípadne v obchode a pripravíte si rovno zásobu na celú jeseň a zimu.

Budete potrebovať:

čerstvý zázvor

5 lyžíc trstinového cukru

vodu

veľký zavárací pohár alebo dobre uzatvárateľnú sklenenú nádobu

zazvor3
zerowastechef.com

Postup:

Na prípravu si pokojne pripravte aj dva väčšie korene zázvoru. Medicína bude silnejšia, ostrejšia, no o to účinnejšia. Zázvor si nastrúhame a dáme do misky. Pridáme k nemu 1 lyžicu cukru a 2 lyžice vody. Misku prikryjeme a necháme kvasiť na teplom mieste v kuchyni. Tu však naša príprava nekončí.

Behom nasledujúcich 5 dní pridajte do misky každý jeden deň 2 lyžice nastrúhaného zázvoru, 1 lyžicu cukru a 2 lyžice vody. Zázvor v miske začne postupne peniť a bude mať podobnú vôňu ako pivo.

zazvor5
dogville1blog

Po piatich dňoch kvasenia je medicína pripravená na užívanie. Nádobu uskladnite v chladničke, kde vám vydrží naozaj veľmi dlho. Ak chcete ešte viac podporiť proces kvasenia, aspoň raz za týždeň pridajte do nádoby 2 lyžice nastrúhaného zázvoru, 1 lyžicu cukru a dve lyžice vody.

Ako užívať tento domáci liek?

Pokojne si dajte jednu až dve lyžičky medicíny do pohára a zalejte ho cca 40 stupňovou vodou, nie vriacou. Pridajte citrón a po troškách pite na boľavé hrdlo, nádchu, či chrípku.

zazvor6
onlinehealthissues.com

Ak chcete, pripravte si aj bylinkový čaj, cca liter, ktorý oslaďte medom. Do čaju primiešajte 1 vrchovatú polievkovú lyžicu zázvorovej medicíny. Čaj vypite letný.

zazvor1
nourishedkitchen.com

Verím, že vás choroba obchádza oblúkom. Na mňa si už sadla, no aj vďaka tomuto lieku, či receptu na domáce theraflu som sa vyliečila už za tri dni. Väčšinou mi to trvá aspoň týždeň. Touto medicínou podporíte svoj imunitný systém a užijete si jeseň a vianočné sviatky bez choroby.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), nourishedkitchen.com

horoskop

Najnovšie články