Objavujú sa vám drobné hnisavé vyrážky na rukách, trupe, či chrbte? Buďte obozretní, môže ísť o vážnu chorobu

Monizz

Ľudia by sa mali naučiť byť vnímavejší a citlivejší na svoje telo. Dôležité je všímať si každú drobnú zmenu, pretože v dnešnej uponáhľanej a nezdravej dobe sú aj drobnosti možným nebezpečenstvo. Nepohybujte sa preto na tenkom ľade a zistite, či vás hnisavé alebo zapálené vyrážky na zadku, rukách, či chrbte môžu ohroziť.  

Článok pokračuje pod videom ↓
akne008
eyeflorida.com

Väčšinou sa hnisavé a zapálené vyrážky objavujú u adolescentov a súvisia s dospievaním, hormonálnymi zmenami a podobnými neškodnými faktormi. Lenže so zapálenými vyrážkami, pupencami a chrastami to nie je také jednoduché. Môžu ich mať aj dospelí a starší ľudia. Na vine môže byť začínajúce štádium zlyhávania niektorých funkcií vo vašom tele.  Naše telo nám cez kožu dáva najavo, že niečo nie je v poriadku. To, že koža je akýmsi hovorcom nášho organizmu, je stará známa vec. Pozrite sa, čo znamenajú hnisavé vyrážky na jeho jednotlivých častiach.

 Vyrážky na spodnej strane čeľuste a krku

akne001
takprosto.cc

Vyrážky na tomto mieste upozorňujú na zvýšenú hladinu cukru v krvi a nadmernú aktivitu nadobličiek. Kontrolovať hladinu cukru by si nemali len diabetici ale aj ľudia, ktorí sú zdraví. Teda aspoň si to myslia. Pri takýchto príznakoch môžete prísť na to, že s vašim cukrom to zasa až tak v poriadku nie je. V tomto prípade je nutné dať si skontrolovať aj hladiny hormónov, môže ísť totiž o endokrinologické záležitosti a v tom horšom prípade dokonca o problémy so štítnou žľazou. Vyhýbajte sa sladkostiam, ale aj tučným jedlám. Vyrážky si podľa možnosti nevytláčajte, aj keď vás to pokúša. Zbytočne si ich viac rozdráždite, zapália sa a na vašej koži zotrvajú chrasty po nich ešte dlhšie. Radšej ich sušte pleťovými vodami určenými na takýto druh kožných problémov. Ženy, ktoré niekedy trpeli gynekologickými problémami tiež zažili estetické utrpenie s hnisavými vyrážkami v oblasti brady a krku.

Akné na krku a v hornej časti chrbta

akne002
takprosto.cc

Ak ste vyhádzaní v tejto časti tela, môže to vypovedať o poruchách nervového systému, nadmernom strese a vypätí, a prebytku adrenalínu. Vyrážky na týchto miestach preto najčastejšie badáme u športovcov. Takéto vyrážky sa vám však môžu vyhodiť aj nárazovo a to napríklad po veľkom nervovom šoku, rodinnej traume, či nepredvídateľnej stresovej situácii. U ľudí, ktorí sa viac potia, sú aj výsledkom nedostatočnej hygieny.

Vyrážky na chrbte

akne003
takprosto.cc

Mnoho ľudí máva vyrážky na chrbte, v zvýšenej miere najmä muži. Vo väčšine prípadov tieto vyrážky vznikajú nosením syntetického oblečenia v kombinácii s potením. Ak máte na chrbte vyrážky, je naozaj nutné, aby ste nosili oblečenie z prírodných materiálov, najlepšie z čistej bavlny. Syntetika a v súčasnosti mimoriadne obľúbené termo oblečenie sú pre zdravie vaše kože naozajstným nepriateľom.

Problémy s vyrážkami na chrbte môžu mať aj ľudia s tráviacimi ťažkosťami. Vyvážený jedálniček a konzumácia vitamínov by mali tieto problémy zmierniť. Pozor však aj na infekcie v organizme. Vyrážky na chrbte sú prvým príznakom, že vo vašich útrobách sa dej čosi, čo sa nemá.

Vyrážky na hrudi

akne004
takprosto.cc

Akné v týchto miestach je väčšinou príznakom alergickej reakcie na niektoré potraviny, chémiu, parfumy, či oblečenie. „Erupcie“ na hrudníku naznačujú aj poruchy trávenia. Tráviaci systém je preťažený a naznačuje vám, že máte zmeniť stravovanie, prípadne nasadiť diétu. Problémy s pupáčikmi v týchto miestach väčšinou zmiznú ak obmedzíte alebo úplne prestanete konzumovať mlieko, múku alebo cukor.

Vyrážky na lakťoch a kolenách

akne005
takprosto.cc

Jednoznačný nedostatok vitamínov spôsobuje, že lakte a kolená máte posiate nepríjemnými pupákmi, ktoré sa ani tak nemusia zapaľovať a hnisať, ako sú svrbivé a začervenané. Najvhodnejším prostriedkom na nápravu je prijať denne dostatočnú dávku vitamínu A. Nájsť ho môžete napríklad v domácej mrkvovej nátierke s maslom. Dôležitý je aj príjem vitamínu E. Začervenanie je spôsobené nedostatkom zinku. Pri jeho užívaní však pozor, ak si ho kupujete v medikamentóznej forme. Môže spôsobovať nevoľnosti. Ak však každý deň zjete za hrsť tekvicových semiačok, pokryjete tak potrebnú dávku zinku na celý ceň.

Pupienky na bruchu

akne006
takprosto.cc

Jeden z najnebezpečnejších typov vyrážok sú tie, ktoré sa objavujú na bruchu. Vaše telo volá o pomoc v dôsledku poruchy vnútorných orgánov, vrátane závažných ochorení. Dajte sa vyšetriť lekárom, pretože tieto pupáky môžu poukazovať aj na veľmi vážne dysfunkcie vášho tela.

Vyrážky na zadku a v intímnych partiách

Jedným z najčastejších dôvod vyrážok v intímnych partiách a na zadku je syntetická spodná bielizeň. Umelé vlákna sa trú o pokožku, ktorá je podráždená a reaguje vyhadzovaním hnisavých vyrážok. Uvedomte si, že pokožka v oblasti bikín je veľmi citlivá. Argument, že tieto miesta si podľa vás vyžadujú vizuálne zaujímavú bielizeň u odborníkov neobstojí. Najmä ak sa u nich ocitnete s vážnymi plesňami a bakteriálnymi infekciami. Ak vás tieto vyrážky navyše svrbia a aj bolia, mali by ste okamžite utekať k dermatológovi. Môže ísť o vážnu infekciu.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Najnovšie články