Leto je za dverami a ja som schudla už 7 kilogramov. Za všetko môže 250 ml tohto nápoja ešte pred raňajkami

Banana

Je samozrejmé, že najmä vďaka takýmto overeným cvikom v tomto článku schudnete aj keď máte po štyridsiatke. No čo v prípade, že z nejakého dôvodu cvičiť nemôžete alebo nie vždy stíhate? Každému ihneď napadne diéta, no žiadnych drastických hladoviek sa vôbec nemusíte báť. Stačí nahradiť raňajky alebo večeru niektorým z nasledujúcich nápojov a kilá pôjdu dole jedna radosť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Vymeňte raňajky alebo večeru za sýty nápoj, ktorý pomôže tráveniu, zníži hladinu cukru i zreguluje hodnoty cholesterolu. Urobte niečo pre svoje zdravie i štíhlu líniu a vyskúšajte nasledujúce nápoje. Pokojne ich striedajte a nájdite pre seba to, čo vám najviac vyhovuje.

Kefír so škoricou

pixabay.com

Škorica telo poriadne zahreje a metabolizmus priam zázračne nakopne. Ak chcete spáliť čo najviac tukových zásob, mali by ste ju zaradiť do svojho jedálnička. Dajte si nápoj z 250 ml kefíru a jednej lyžičky škorice. Jednoducho premiešajte a nahraďte ním napríklad raňajky. Hustý kefír zasýti, ale urobí dobre i vašim črevám a žalúdku. Pokojne si tento nápoj doprajte i namiesto večere. Nebudete mať chuť na iné jedlá, pretože táto kombinácia ingrediencií dokáže potlačiť chuť najmä na sladké.

Muškátový oriešok

pixabay.com

Pohár teplého mlieka s nastrúhaným muškátovým orieškom vám urobí dobre. Príjemná chuť, rozbehnutý metabolizmus a navyše fantastický spánok. Muškátový oriešok má podobné účinky ako škorica, takže napomáha ubúdaniu tukov. Ak vám však vadí kefír, nahraďte ho mliekom, ktoré zohrejete a lahodný teplý nápoj na večeru je hotový.

Spirulina

pixabay.com

Táto superpotravina je v skutočnosti riasa, ktorej až 60 % zloženia tvorí proteín. Pomáha znižovať krvný tlak a predchádzať chudokrvnosti, dokonca má i protizápalové účinky. Jej konzumáciou tiež regulujete cholesterol a glukózu a dodávate telu vitamíny A, B1, B2, B3, B6, B9, C a E. Využíva sa aj na zlepšenie trávenia, takže je veľmi efektívna pri chudnutí. Môžete si ju pridávať do smoothies, kaší alebo obľúbených nápojov.

Jedným z nich je i nápoj z kefíru a tejto priam zázračnej zelenomodrej riasy. Zmiešajte 250 ml kefíru s 2 lyžičkami spiruliny a zamiešajte. Ak chcete, pridajte minimum medu na dochutenie. Kefír upokojí črevá a perfektne zasýti a spirulina vo vašom organizme bude pracovať i počas spánku. Preto si môžete nápoj s touto rastlinou dopriať i na večeru.

Jablká

pixabay.com

Kto by nemal rád jednu z najtypickejších potravín, ktoré u nás doma nájdeme? Jablká podporujú trávenie a dodajú telu cenné vitamíny a najmä vlákninu, vďaka ktorej sa vám upraví i pravidelná stolica. Nápoj z jabĺk si doprajte aj na večeru a zaženiete chuť na sladké. Nápoj pite niekoľkokrát denne vždy, ak máte chuť na sladké alebo nezdravé maškrtenie. Stačí len rozmixovať 1 jablko, polievkovú lyžicu vody, lyžičku škorice, a ak máte k dispozícii semená skorocelu, pridajte 2 lyžičky. Skorocel tiež podporí trávenie, chráni žalúdok a zabraňuje vzniku zápalov. U mnohých ľudí sa dokonca vytvárajú i kožné problémy v dôsledku zlého trávenia, s čím si skorocel hravo poradí.

Čerešne a aloe vera

pixabay.com

Čerešne v kombinácii s aloe nielenže podporia trávenie a urýchlia metabolizmus, zlepšujú i kvalitu spánku, ktorý je dôležitý pre správne fungovanie organizmu, a teda i trávenie a chudnutie. Pomocou tohto nápoja schudnete, znížite cukor v krvi a dodáte telu cenné vitamíny. Dôležité je ale použiť šťavu z čerstvých čerešní alebo 100 % šťavu bez pridaného cukru. 100 ml takejto šťavy zmiešajte s polievkovou lyžicou šťavy z aloe vera a polievkovou lyžicou vody a zamiešajte. Nápoj pite večer.

Pozri aj: Ak raňajky nahradíte týmto nápojom, centimetre z bokov a zadku pôjdu dole už do 4 dní! Zmenu si dokonca všimol aj môj manžel

zdroj: Jana, sovkusom.ru

Najnovšie články