Mám 57 a metabolizmus ako pred 10 rokmi! S týmto nápojom sa mi podarilo schudnúť počas spánku už 5 kíl!

Banana

Zabudnite na drastické diéty, počas ktorých máte vlčí hlad a neprospievate ani svojmu zdraviu. Chudnutie by pre nás nemalo znamenať utrpenie a týmto heslom sa riadi nasledujúci tip na stratu hmotnosti. Vďaka tomuto zdravému nápoju budete chudnúť jednoducho počas spánku, keďže zaručene pomôže naštartovať metabolizmus. Aj vo vyššom veku môže byť úbytok kilogramov hračka. Stačí vedieť, ako na to.

Článok pokračuje pod videom ↓

Mnoho žien sa doslova týra nezmyselnými diétami a pochybnými jedálničkami, ktorých zloženie ani zďaleka neobsahuje potrebné množstvo živín, vitamínov a minerálov potrebných pre telo. Kľúčom k úspechu je správne fungujúci metabolizmus, vďaka ktorému niektorým závidíme, že môžu jesť čo len chcú bez toho, aby pribrali. Ak váš organizmus pracuje ako má, dokáže rýchlo spaľovať tuky a vám sa tukové vankúšiky neukladajú v problematických partiách, odkiaľ je obtiažne ich potom „vyhodiť“. Pripravte si osviežujúci a zdravý nápoj, ktorý vám pomôže naštartovať metabolizmus a chudnúť tak môžete doslova i počas spánku.

pixabay.com

Budeme potrebovať:

1 citrón

1 čajová lyžička práškového zázvoru (môžete nahradiť čerstvým, pridajte ho ale trošku viac)

1 čajová lyžička šťavy z aloe

1 zväzok petržlenovej vňate

štipka škorice

pol litra čistej vody (nie sýtenej!)

Postup:

Citrón zbavte šupky, nakrájajte ho na menšie kúsky a vložte do mixéra. Pridajte tiež petržlenovú vňať (bez tuhých stoniek). Citrón s petržlenom následne rozmixujte najemno. Následne si pripravte menší hrniec, do ktorého vylejte približne pol litra vody a priveďte ju do varu. Potom do vody prilejte zmes citrónu a petržlenovej vňate a pridajte aj práškový zázvor a trochu škorice. Všetko premiešajte, nechajte variť asi 5 až 10 minút na malom plameni. Takto pripravený vývar nechajte pri izbovej teplote vychladnúť a potom k nemu pridajte poslednú zložku – šťavu z aloe vera. Všetko poslednýkrát premiešajte a môžete konzumovať.

pexels.com

Denne by ste mali vypiť 150 až 200 ml tekutiny pred spaním. Zvyšok skladujte vždy v chladničke. Zloženie nápoja je zamerané na podporu trávenia, zrýchlenie metabolizmu a boj s tukovými bunkami. Už po týždni pitia tohto nápoja budete vidieť pozitívne výsledky na svojom tele. Reč však nie je len o dobrom metabolizme a stratených kilogramoch. Výhodou je i pravidelná stolica a navyše sa budete cítiť plná energie a budete čulá po celý deň.

pixabay.com

Citrón a zázvor vám pomôžu s trávením, takže ak ste pred spaním jedli a v žalúdku vám ostanú nestrávené alebo ťažko stráviteľné potraviny, citrón si s nimi poradí. Práve preto budete mať i kvalitnejší spánok. Zázvor je tiež prírodný bojovník so zápalmi, takže v prípade porúch zažívacieho ústrojenstva dokáže preliečiť črevá.

pixabay.com

Ľudia sa často nemôžu zbaviť nadbytočných kilogramov kvôli zavodneniu. Keďže petržlen je prírodné diuretikum, pomôže vám z tela vylúčiť nadbytočnú vodu. Tiež priaznivo pôsobí na močový systém. Vďaka petržlenu sa zbavíte aj opuchu nôh a rúk (tzv. naliate končatiny).

Aloe vera zas obsahuje látky s mierne laxatívnym účinkom a tiež pomáha zastaviť chuť do jedla. Takže si po čase nebudete líhať s vlčím hladom ani chuťou na nezdravé jedlá.

maxpixel.freegreatpicture.com

Tento recept je vďaka svojim účinkom vhodný najmä pre ženy po 45-ke. V tomto veku sa už metabolizmus výrazne spomaľuje a niet divu, že diéty nezaberajú. Nemali by ste sa ale uchyľovať k hladovke alebo vynechaniu niektorých látok len preto, aby ste sa zbavili kilogramov. Chudnúť sa dá i múdro a bez toho, aby ste škodili svojmu zdraviu. Preto je naštartovanie metabolizmu ideálnou voľbou.

Pozri aj: Opäť ukázala rastúce tehotenské bruško a spôsobila malé faux pas! Obliekla si niečo, čím vzdala poctu nebohej princeznej Diane

zdroj: babskeveci.sk (Jana), takprosto.cc

Najnovšie články