Obdobie predsavzatí sa začalo. Odštartujte rok 2023 zdravo a chutne, postačí na to len táto vec

Hyriaková Kristína

Foto: Femm

S novým rokom sa už tradične spájajú aj novoročné predsavzatia. Nezáleží na tom či ste ich fanúšikom, alebo nie, napriek tomu môžete rok 2023 začať inak, ako ste zvyknutí.

Mnohí ľudia si na začiatku každého roka dávajú predsavzatia alebo sa rozhodnú, že budú jednoducho robiť veci inak. Väčšina ľudí začína od stravy. Možno sa to zdá najjednoduchšie, no už po pár dňoch zistíte, že zdravé stravovanie je oveľa komplikovanejšie. Ťažké je tiež neupadnúť do stereotypu a nemať pocit, že jedávate stále to isté. Kombinovať ovocie a zeleninu tak, aby to bolo chutné, je skutočná veda.

Začnite nový rok so smoothies

Najjednoduchšia cesta, ktorú môžete zvoliť, je ovocie a zeleninu pretvoriť na smoothies. Možností máte neúrekom a po čase sami zistíte, že kombinovať rôzne druhy je nielen chutné, ale aj zábavné. Nikdy neviete, na čo pri mixovaní natrafíte. Okrem výbornej chuti a nekonečnému množstvu kombinácií má však aj veľa zdravotných benefitov, ktoré sú pre vás pri dodržiavaní novoročných predsavzatí prvoradé.

Foto: Femm

Do smoothies môžete okrem ovocia a zeleniny pridávať rôzne ďalšie zložky. Základom je väčšinou voda, no pridať môžete aj rôzne sladidlá, pokiaľ ho chcete mať sladší. To je však pri chudnutí dobré úplne vylúčiť. Pokiaľ cvičíte a sledujete si, ako rastú vaše svaly, môžete pridať tvaroh či proteínové prášky. Niektorí ľudia do nich tiež radi pridávajú mlieko. Podstatné však je to, čo pre vás predstavujú.

Na čo sa zamerať?

Dôležité je, aby ste si pamätali na to, že smoothies je najlepšie si dať hneď ráno, a to na prázdny žalúdok. Vaše telo sa tak okamžite prebudí zo spánku a dostane potrebné látky, ktoré bude využívať počas dňa. Tesne pred spaním by ste si však smoothie určite robiť nemali.

Foto: Femm

Smoothies môžu vášmu telu poskytnúť vitamíny, minerály, antioxidanty, ale to nie je všetko. Podporujú imunitu, no sú výborné aj pri podpore chudnutia. Dôvod je jednoduchý – vynikajúco vás zasýtia, a to na dlhšiu dobu. Okrem toho vám podporia trávenie. Naplno vám dokážu nahradiť raňajky, olovrant či večeru. Začnite preto nový rok zdravo, určite to dokážete.

Foto: Femm

Ak vám chýba inšpirácia

Otázkou už zostáva len to, ako získať to správne množstvo zeleniny a ovocia, ktoré môžete vynikajúco kombinovať. V tom vám pomôže FARMOVE, od ktorých sme vyskúšali v redakcii debničku Smoothies Zdravé ja. Je jednoduchá na použitie a dokáže vám nahradiť až dve jedlá denne. Raňajky a večere budú odteraz plné vitamínov a jednoduchej prípravy. Navyše vám príde priamo domov.

Foto: Femm

Môžete si byť istý tým, že so stravou nepadnete do stereotypu a svojmu telu doprajte na nový rok detox, ktorý si po sviatkoch určite zaslúži. Táto debnička od FARMOVE je plná rôzneho ovocia a zeleniny na celý týždeň a súčasťou sú aj recepty, podľa ktorých môžete postupovať. Plnohodnotne nahradí 2 jedlá denne po dobu 1 týždňa.

V spolupráci s Farmove.sk

Najnovšie články