19 zlatých tipov pre všetky ženy nad 35 rokov! Toto by ste mali spraviť, ak chcete schudnúť pár kilogramov

Monizz

Rýchla strata hmotnosti, o ktorej je reč v mnohých diétach, je často len priamou cestou k jojo efektu alebo postupnému masívnemu priberaniu na váhe. Snáď netreba opakovať, že ak chcete chudnúť zdravo, potom musíte dbať na určité výživové aspekty vášho jedálnička. O tom sa však ľahko hovorí, no ťažšie je to v praxi. Dnes vám preto ponúkame poradenský plán, ako schudnúť primerane rýchlo, no zároveň zdravo.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Ako na chudnutie

V prvom rade je dobré si zapamätať, že za deň musíte vypiť minimálne 1,5 litra vody. Reč je, samozrejme, o čistej vode, prípadne minerálkach či nesladených bylinných čajoch. Sladké, bublinkové či ovocné vody je potrebné celkom vylúčiť.

pixabay.com

Každý deň si hneď po prebudení dajte pohár vlažnej vody s trochou citrónovej šťavy a raňajkujte až polhodinu po tom. Naštartujete tak vnútorné orgány, žalúdok sa zobudí na kyslé, napumpujete a zriedite krv a mozog začne pracovať na plné obrátky. Týmto trikom dokážete svoj metabolizmus zrýchliť hneď niekoľkonásobne.

Pravidlá platia aj pri požívaní alkoholu. Viac ako 300 ml suchého vína si jednoducho nemôžete dovoliť vypiť. Sladké vína treba vylúčiť úplne, rovnako tak pivo, tvrdý alkohol či likéry.

pixabay.com

Po jedle nikdy hneď nepite. Jedlo zapíjajte až polhodinu po tom, čo ste odišli od stola.

Ak ste milovníci kávy a čajov, pite ich s rozumom a hlavne bez cukru. Ak potrebujete kofeín, nepotrebujete aj cukor. Pokojne ho preto vylúčte a pite nápoje s čistým svedomím.

Mnoho diét zakazuje zemiaky a ryžu. Vôbec nie. Tak ako všetky potraviny, aj zemiaky a ryža sú výživne hodnotné a pre telo potrebné, najmä ak ste predtým celý život nevyrastali len na paleo strave. 2-3 krát do týždňa si naložte k mäsu zemiaky alebo ryžu ako prílohu a jedzte bez výčitiek, ale s rozumom.

pixabay.com

Ak raňajkujete sladké, vymeňte keksíky za banány. Sú rovnako sýte, ale sú zdravšie, aj keď majú množstvo cukru. Vždy ho však majú výrazne menej, ako sušienky.

Jeden deň v týždni si vyberte ako deň ovocia a zeleniny. Počas tohto dňa si naordinujte len čerstvú stravu. Na raňajky, obed aj večeru si dajte šaláty, zapíjajte vodou a ovocnými smoothies a ako dezert si dajte sladké ovocie.

pixabay.com

Šport praktizujte medzi 17. a 20. hodinou, vtedy je telo najproduktívnejšie na túto činnosť.

Ráno sa nabite a naštartuje pár drepmi, skokmi cez švihadlo alebo jemnou gymnastikou.

Nezabúdajte na zlaté pravidlo – štíhli ľudia raňajkujú!

Ak milujete vyprážané jedlá, na začiatok obmedzte ich príjem a postupne ich skúste celkom vymeniť za grilované či dusené.

pixabay.com

Posledné jedlo jedzte 3 hodiny pred spaním. Na večeru si dávajte ľahšie pokrmy ako sú šaláty s mäsom, restovanú zeleninu, ryby či zeleninové polievky.

Ak začnete dodržiavať tieto pravidlá, nemusíte sa nijak výrazne obmedzovať v jedení. Začnete jesť len prirodzene zdravšie, vaša životospráva sa zlepší a postupom času si zvyknete, že sladkosti už nepatria do vášho denného jedálneho lístka.

Pozri aj: Pozrite si prvé šteklivé scény z pokračovania filmu 50 odtieňov slobody. Nechýba erotika, svadba a ani napätie!

zdroj: babskeveci.sk (M), sovkusom.ru

Najnovšie články