Zabudnite na návštevy lekárov a buďte zdraví ako repa! Obrňte sa voči chorobám už teraz a naštartujte svoju imunitu a metabolizmus

Monizz

Výsledky štúdií ukázali, že citrónová šťava a citrónová kôra je v každodennom živote mimoriadne podhodnotená. Ako správne používať citróny, aby z nich naše telo získalo ten najväčší možný úžitok?

Článok pokračuje pod videom ↓
pexels.com

Citrónová voda sa odporúča piť každý deň nalačno na správne naštartovanie metabolizmu. Nie je to vôbec nadarmo, pretože jej účinky sú skutočne významné. Citrónová šťava obsahuje neuveriteľné množstvo vitamínov, ale aj mikroprvkov, o ktorých bežný človek takmer nič nevie.

Neobvyklá príprava

Ak ste nevedeli, ako z citrónov vyťažiť čo najviac, potom budete prekvapení týmto neobvyklým spôsobom spracovania. Citróny by ste mali prevariť, aby ste vylúhovali všetky pozitívne vlastnosti exotického produktu. Týmto spôsobom vám vznikne skutočná citrónová voda. Taká, akú v krajinách prirodzeného výskytu citrónovníkov pijú pravidelne a sú celoročne zdraví.

pexels.com

Pripravte si 6 kusov celých citrónov, ktoré dobre umyte. Naplňte si stredne veľký hrniec do polovice čistou vodou a dajte ju variť. Citróny si prekrojte na polovice a keď voda zovrie, vložte ich do nej a nechajte variť 3 minúty na nižšom plameni. Potom hrniec odstráňte z varu nechajte prikryté 15 minút lúhovať a chladnúť. Vodu zlejte a šťavu z polovičiek citrónov do nej ešte vytlačte. Vychladnutý nápoj prelejte do sklenej fľaše a uchovajte v chladničke. Ak je voda kyslá, môžete si ju dosladiť medom. Pite odvar z citrónov denne 5-krát a do týždňa pocítite fantastické účinky na vaše telo. Organizmus sa vám prečistí, prestanú tráviace ťažkosti, je možné, že čo-to aj zhodíte a naštartuje sa vám tak imunita, ako aj metabolizmus. Nezabudnite ráno vždy začať jedným pohárom a potom si dávajte pohár ideálne 15 minút pred každým jedlom.

pexels.com

Čo ponúka telu?

Zvyšuje imunitu

Chráni pred prechladnutím a vírusmi

Nabíja energiou telo a tá sa v ňom dlhšie udrží aj počas dňa

Zrýchľuje metabolizmus a pozitívne vplýva na trávenie

Detoxikuje telo

Normalizuje acidobázickú rovnováhu v tele

Bojuje s kožnými vyrážkami, podporuje hojenie rán, škrabancov

Osviežuje dych

Bojuje s kilami navyše

Zlepšuje náladu a eliminuje pocity melanchólie až depresie

Reguluje hladinu cholesterolu v krvi

pexels.com

Ešte stále vám chýbajú dôkazy, prečo by ste mali citrónovú vodu piť pravidelne? Nedopujte sa liekmi, ale čistou prírodou, ktorá nám ponúka omnoho viac ako umelé preparáty.

Pozri aj: 19 zlatých tipov pre všetky ženy nad 35 rokov! Toto by ste mali spraviť, ak chcete schudnúť pár kilogramov

zdroj: babskeveci.sk (M), sovkusom.ru

Najnovšie články