Trápila ma zápcha a problémy s črevnou mikroflórou. Lekárka mi potom poradila toto prírodné prečisťovadlo a problémy razom zmizli

Monizz

Ešte zo základnej školy si všetci pamätáme, aké dôležité je správne fungovanie čriev pre náš organizmus a koľko problémov dokáže narobiť, ak črevo nie je v poriadku. Problémy so zápchou dnes trápia obrovské množstvo ľudí a sú len výsledkom nesprávnej životosprávy, sedavého zamestnania či stravovania bez dostatku vlákniny.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Črevo má okrem spracovanej potravy vylučovať z tela aj rôzne toxíny a odpadové látky. Ak sa pravidelne nevyprázdňujete, prispieva to k častej chorobnosti, vírusovým infekciám, oslabenému imunitnému systému, a to už vôbec nehovoríme o nafúknutom bruchu, kŕčoch, plynatosti či problémoch gastrointestinálneho traktu. Profesor Arnold Eret, autor kníh o dietetike, hladovke a detoxikácii tela vykonal už koncom 19. storočia štúdie poukazujúce na 4 až 5 kg toxického odpadu v tele človeka s priemernou hmotnosťou. Nazberané výkaly takpovediac otrávia celé telo a výsledkom je zápcha a možné pridružené problémy.

pixabay.com

Kontaminované črevo

Zistiť, či je črevo v poriadku alebo nie, je pomerne jednoduché. Stačí si po dobu niekoľkých dní všímať, či máte problémovú pokožku, trápi vás nutkanie na močenie alebo nebodaj urogenitálna infekcia, zabúdate viac ako počas iných dní, trápi vás náladovosť, chronická únava či bolesti svalov a kĺbov.

Toto všetko sú symptómy upchatého čreva plného toxínov, ktoré by mali ísť z tela čo najskôr von. A nebude to vôbec taký problém. Nemusíte si kupovať probiotiká z lekárne, ktoré v mnohých prípadoch ani veľmi nezaberajú a takisto nemusíte dráždiť konečník glycerínovými čapíkmi. Stačí si namiešať kefírové prírodne preháňadlo.

pixabay.com

Budete potrebovať:

100ml čistej vody

200ml prírodného jogurtu alebo kefíru

1 PL mletých ľanových semienok

2 PL citrónovej šťavy

štipku škorice

pixabay.com

Toto všetko jednoducho zmiešajte a dobre pretrepte a vypite po dúškoch. Rozhodne nápoj nevypite naraz, mohol by vám uškodiť. Pite ho počas celého dňa, najlepšie pred raňajkami, na obed aj večer. Do druhého dňa pôjdete na záchod prirodzene, akoby ste nikdy zápchou netrpeli. Pre istotu však nápoj vyskúšajte najprv doma napríklad počas víkendu. Každé črevo naň môže zareagovať inak a kým pre jedného človeka to môže byť preháňadlo účinkujúce stopercentne do piatich minút, pre druhého zas môže byť efekt pomalší.

O črevá sa treba nepochybne starať prinajmenšom podobne, ako sa staráme o zdravú pokožku a vlasy. Ako riešite takéto problémy vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: TEST: Ktorý pár je podľa vás najšťastnejší? Prečítajte si, čo vaša voľba prezrádza o vašom vzťahu

zdroj: babskeveci.sk (M), sovkusom.ru

Najnovšie články