10 signálov, ktoré nám vysiela naše telo a mali by sme ich brať vážne. Môžme sa tak vyhnúť vážnemu ochoreniu, ktoré netreba podceňovať

Monizz

Naše telo je ten najzložitejší mechanizmus na svete. Neustále nám vysiela informácie o určitých nedostatkoch v našom vnútri. Ruku na srdce, skutočne patríte k tým, ktorí nad varovnými príznakmi nemávnu rukou a idú sa dať vyšetriť k lekárovi? Netreba zabúdať, že sme ľudia a keď nám prestane slúžiť zdravie, nič už nebude ako predtým.

Článok pokračuje pod videom ↓
Health-Insurance-and-the-Health-Care-System
studying-in-us.org

Rozhodli sme sa posvietiť si na 10 najčastejších alarmov nášho tela, ktoré sa nám snažia povedať, že niečo nie je v poriadku.

Tmavé kruhy pod očami

Tmavé kruhy pod očami môžu byť spôsobené jednak nedostatkom spánku. To by bol ale ten úžasný variant, ktorý má jednoduché riešenie – vyspať sa. Aspoň 7-8 hodín denne, tak ako odporúčajú lekári. Horšie je, ak sú tmavé kruhy pod očami príznakom ako je anémia. Telo nám vtedy produkuje príliš málo červených krviniek, čo je dôvod, prečo koža pod očami začne tmavnúť. A anémia má rôzne príčiny, ktoré nepochybne treba hľadať.

1
pixabay.com

Zmena farby prstov

Ak si v poslednom čase všímate, že vaše prsty akosi menia farbu, vedzte, že by ste mali zbystriť pozornosť a zájsť k lekárovi. Tento jav sa nazýva Raynaudov fenomén. Ide o stav, v ktorom nízke teploty spôsobujú kŕče krvných ciev, čo vedie k zmene farby na koži prstov. Treba sa dať vyšetriť!

2
commons.wikimedia.org

Rozmazaný obraz

Ak máte často unavené oči a začnete pozorovať, že miestami prestávate spoznávať ľudí či dopravné značky z normálnej dovtedy pre vás viditeľnej vzdialenosti, s najväčšou pravdepodobnosťou sa vo vašich očiach rozvíja krátkozrakosť či astigmatizmus. Navštívte očného lekára, pretože zanedbaním očnej starostlivosti netrápite len svoj zrak, ale pridružujú sa k tomu aj ďalšie ochorenia, najčastejšie neurologického charakteru.

3
depositphotos.com

Muchy pred očami

Môžu vyzerať ako čokoľvek – vidíte pred očami bodky, prúžky, vlnky či hocijaký iný tvar a vždy sa objavia náhle. Vidíte ich predovšetkým, keď sa pozeráte do svetla, alebo ste v svetlej miestnosti. Ak takéto javy nezmiznú počas jedného týždňa, môže ísť o predstupeň sivého zákalu, alebo iných závažných očných problémov. Rozhodne treba navštíviť lekára. Pri neliečenom sivom zákale hrozí aj slepota.

4
ed.ted.com

Muzikanti v bruchu

V bruchu nám zväčša škvŕka v dôsledku fungovania našich čriev. Pokiaľ u vás muzikanti v bruchu vyhrávajú od narodenia, netrápte sa. Ak ste ale doteraz takéto vyhrávanie z brucha nemali a aby toho nebolo málo, v poslednej dobe vás pobolieva žalúdok, navštívte gastroenterológa.

5
eastnews.ru

Olupovanie kože

Olupovanie kože je akútnym signálom nedostatku vitamínov. Správna výživa a vitamínové doplnky všetko vrátia do normálu a vaša tvár, alebo ruky, kde sa koža najčastejšie olupuje, budú opäť ako predtým. Ak je však takýto kožný „peeling“ spojený so svrbivosťou, utekajte ku kožnému. Mohli ste totiž pokojne chytiť mikózu či iné hubové ochorenie, čo je v mnohých prípadoch mimoriadne nepríjemná záležitosť.

6
pixabay.com

Čiastočná strata čuchu

Strata vnímania vône je u starších ľudí dôsledkom poškodenia nervového systému. Ak ste však pomerne mladý človek a z času na čas prestanete cítiť vône, dajte sa vyšetriť odborníkom. Môžete mať vážnu vírusovú infekciu a s vírusmi sa neradno zahrávať, najmä ak nevieme o aké ide.

7
depositphotos.com

Šklbanie okom

Šklbanie očných viečok môže svedčiť o únave vašich očí. Mimoriadne nepríjemné je, ak vám začne viečkom šklbať v spoločnosti, pretože je to pomerne viditeľné a pre mnohých aj desivé. Ak sa chcete šklbania v očiach zbaviť dávajte si na oči kozmetický tampón namočený v chladnom mlieku. Ak to nebude fungovať a šklbanie neprejde, vyhľadajte okamžite neurológa. Je možné, že šklbanie je signálom vážnej nervovej poruchy.

8
depositphotos.com

Tinnitus

Tinnitus – pocit zvonenia alebo šumu v ušiach. Mnohí odborníci varujú, že takéto signály sú veľkou hrozbou pre naše zdravie. Súvislé zvonenie a šum v ušiach je však s najväčšou pravdepodobnosťou príznakom spustenia patologického ochorenia. Najčastejším dôvodom býva stály hluk na pracovisku.

9
depositphotos.com

Boľavý ramenný kĺb

Niektorí ľudia cítia svoje ramená pri každom pohybe. Táto nestabilita ramenného kĺbu je stav, ktorý môže byť zapríčinený aktívnym športovaním v mladom veku. Či ste už športovec boli alebo nie, problémy s ramenným kĺbom sú nebezpečné, pretože vedú k častým úrazom a dislokácii. Najlepšie riešenie je poradiť sa s lekárom.

10
depositphotos.com

Pozri tiež: Veľmi dlho a takmer nepretržite ma trápila migréna. Potom mi kamarátka poradila tento skvelý trik ako sa jej spoľahlivo zbaviť

zdroj: babskeveci.sk (Monika), www.adme.ru

Najnovšie články