Nie, nemilujem svoje telo každý deň a je to úplne v poriadku. Pravda je taká, že občas ho neznáša každý

Kristína Hagarová

Foto: instagram (womenirl)

Či chcete schudnúť, alebo nie, je to len na vás. To je niečo, od čoho by ste sa mali odraziť. Svet je teraz posadnutý tým, aby sme milovali svoje telo presne také, aké je. Všade vidíme nápis body positivity a myslíme si, že by sme to tak mali cítiť všetci. Aká je však pravda, ktorú vám nikto povie?

Článok pokračuje pod videom ↓

Na Instagrame má hashtag bodypositivity viac ako tri milióny príspevkov. Hashtag bodypositive zase viac ako desať miliónov. Nájdete tam ženy, ktoré sú spokojné so svojimi krivkami a nepotrebujú na sebe nič meniť. Nájdete tam však aj ženy, ktoré na svojej postave pracujú a na sociálnych sieťach sa chvália svojimi výsledkami.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Autoestima por Layla Brigido (@laylabrigido),

Milujete svoje telo?

Zo všadiaľ na nás kričí, aby sme milovali svoje telo. Aby sme naň boli hrdé. Aby sme milovali seba a všetky naše nedokonalosti. Realita je však niekde úplne inde. Pravda je, že nie vždy milujeme svoje telo. Nie vždy sa nám páči, ako vyzeráme. Podľa CDS sa snaží schudnúť polovica Američanov. Z tých, ktorí sa pokúšajú schudnúť, je 56 % žien.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa S A V A N N A 🌙 (@savvybing),

Prečo chcete schudnúť?

Ľudia chcú schudnúť z mnohých dôvodov. Väčšinou však ide hlavne o výzor, keď nevezmeme do úvahy zdravotné faktory. Možno vás to prekvapí, ale niekedy vám pripomínanie toho, že na svojom tele všetko milujete, môže spôsobiť viac škody ako úžitku. Ľudí, ktorí majú odmalička problémy s nízkym sebavedomím nemôžete len tak zo dňa na deň prepnúť. Podľa štúdie by to na nich mohlo zanechať následky práve preto, že majú pocit, že sú do milovania každej nedokonalosti priam tlačení.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa r o o t s + w i n g s (@rootsandwingsmag),

Žiadny extrém nie je dobrý

Samozrejme, že nie je dobré sa za svoje telo hanbiť a báť sa chodiť von alebo si dať na seba niečo pekné len preto, lebo máte krivé nohy či nemáte ploché brucho. Avšak, je jasné, že ako všade, tak aj tu existuje hranica medzi tým, čo je v poriadku a čo nie. Naše telo sa mení z mesiaca na mesiac, raz je to horšie a raz je to lepšie. Láska k nemu je to najlepšie, čo mu môžeme dať.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Olga Kiseleva (@kiselefa),

Nikto vás nemôže nútiť

Nikto nás však nemôže nútiť do toho, aby sme si občas nezašomrali na to, že sa nám pokazila pleť alebo na to, že nám váha často stúpa hore. Je to úplne v poriadku a nikto vás nemôže odsudzovať za to, že občas svoje telo doslova neznášate. Je to normálne, no dávajte si pozor, aby to neprerástlo do momentu, kedy začnete svoje telo neznášať.