Tento muž jedol dve lyžice kokosového oleja denne. Výsledky sú neuveriteľné

Lucia Mužlová

V nedávnej štúdii bolo zistené, že pri trávení kokosového oleja naše telo produkuje ketóny. Sú to organické zlúčeniny, ktoré sú vhodné najmä pri prevencii proti Alzheimerovej chorobe. Ak sa ukáže, že táto štúdia je spoľahlivá, bude to zrejme jeden z najväčších objavov, ktorý sa týka liečby tejto choroby. 

Článok pokračuje pod videom ↓
alzheimer2
drakes.com

Dr. Newport, autorka štúdie, má s Alzheimerovou chorobou aj osobnú skúsenosť. Jej manžel Steve bol v zlom zdravotnom stave, neustále žil v akejsi „hmle“ a krátkodobá pamäť mu už takmer neslúžila. Bral síce lieky, no jeho stav sa vôbec nezlepšoval. Potom sa spolu s manželkou rozhodli, že vyskúšajú poraziť chorobu inak.

alzheimer3
zmescience.com

Produkcia ketónov do tela spôsobuje, že sa do mozgu dostáva viac kyslíka, ktorý pomáha pri ischemických zmenách v mozgu a taktiež môže zmenšovať nádory. Bunky využívajú ketóny ako alternatívne palivo, namiesto glukózy.

alzheimer5
healthyfoodhouse.com

V prípade inzulínovej rezistencie, alebo extrémneho hladovania, telo využíva ketóny ako zdroj energie. Je to posledná možnosť tela ako udržať bunky pri živote a funkčné.

Pokračovanie na ďalšej strane…

Najnovšie články