Dlho som mala problémy so spánkom. Potom som začala robiť túto vec a odvtedy spím ako bábätko

Zuzana Fulopova

Foto: unsplash

Máte problém zaspať po náročnom dni? Portál elitedaily prináša účinnú techniku, ktorá vám pomôže zaspať v priebehu niekoľkých minút. Okrem dobrého spánku vám toto cvičenie prinesie želané chudnutie, odstránenie gastrointestinálnych toxínov a relaxáciu tela pred spánkom. 

pixabay

Kvalitný spánok nám pomáha udržať si nie len psychické, ale aj fyzické zdravie. Ak spávame zle, alebo trpíme nespavosťou, môže sa to  neskôr odraziť v zlom stravovacom návyku, nedostatkom energie, depresii, úzkosti, či dokonca k vzniku rôznych chorôb. Našťastie, existujú rôzne techniky, ako zlepšiť kvalitu spánku a raz a navždy zatočiť s nespavosťou.

Ako sa zbaviť nespavosti

Na uvoľnenie tela a relaxáciu je najúčinnejšia joga. A práve jeden cvik z jogy pred spánkom vám pomôže zaspať. Už len minúta v tejto účinnej polohe zlepší váš metabolizmus, poradí si s rannými opuchmi či stimuluje činnosť vnútorných orgánov. Ak však chcete predchádzať nespavosti a úzkosti, mali by ste samozrejme okrem tohto cvičenia prijať aj iné účinné techniky na nespavosť.

pixabay

Cvik, ktorý vám pomôže zaspať

Na začiatok si ľahnite chrbtom na zem tak, aby ste sa cítili pohodlne. Zdvihnite ruky aj nohy k stropu a dajte ich mierne od seba na stranu asi na minútu. Čas si môžete odstopovať alebo počítajte do šesťdesiat. Následne uvoľníte chrbát a začnite pohybovať končatinami bez toho, aby ste zmenili polohu tela. Začnete cítiť pulzovanie v rukách a v nohách, pretože prebytočná vlhkosť a tuk sa začne uvoľňovať z tela. Následne posuňte ramená a pokúste sa ich úplne uvoľniť. Pri tomto cvičení je tiež dôležité hladko a rytmicky dýchať. Pri správnom postupe sa časom budete čoskoro cítiť unavená a spánok sa dostaví ani neviete ako.

pixabay

Nápoj proti nespavosti

Okrem tohto cviku môžete vyskúšať pred spaním aj osvedčený nápoj z banánu. Na prípravu tohto elixíru budete potrebovať jeden banán, liter vody a škoricu. Nakrájajte banán na malé kúsky a vložte do vriacej vody zhruba na desať minút. Následne túto zmes precedte do hrnčeka a dochuťte štipkou škorice. Pre efektívnosť pite tento nápoj hodinu pred spánkom a tesne pred tým, ako pôjdete spať, si zacvičte spomínaný cvik.

pixabay

Trpíte aj vy nespavosťou? Poznáte aj vy nejakú účinnú techniku na zlepšenie kvality spánku a nespavosti? Dajte nám vedieť v komentároch.

0
Komentovať