UV lampy nie sú úplne neškodné a nechtovú kožičku netreba vždy strihať. 11 vecí, ktoré vám na manikúre nikdy nepovedia

Michaela

Napadlo vás niekedy, že manikúra a pedikúra je vlastne rovnako dôležitá ako čistenie zubov či starostlivosť o vlasy? Niektorí sa o naše nechty staráme sami, iní sa zveríme do šikovných rúk usmievajúcich sa kozmetičiek v kozmetických salónoch. Buďte však opatrní! Niekedy v domnienke, že robíme pre svoje nechty to najlepšie, im v skutočnosti škodíme. Na čo by sme si mali dávať pozor?

Článok pokračuje pod videom ↓

Používané nástroje

pixabay

Treba si všímať, či si v kozmetických salónoch zobrali čisté nástroje, alebo ich predtým aspoň poriadne vydenzifikovali. Asi nikto z nás netúži vrátiť sa domov so žltačkou, prípadne s nejakou nepríjemnou infekciou. Odporúča sa doniesť si vlastné náradie na pedikúru a manikúru, ktoré používate doma, prípadne sa nebojte informovať sa na hygienu.

Odstránenie bradavice či pľuzgieru

Ak ste do kozmetického salónu prišli s požiadavkou o odstránenie kurieho oka, bradavice, nie ste na správnom mieste. Pokiaľ sa vám ich nepodarí zbaviť doma pomocou domácich trikov, je na mieste navštíviť lekára. Pozor si dávajte aj na rôzne pľuzgiere.

Ozdravenie nechtov

pixabay

Samozrejme, že vám v kozmetickom salóne poradia vhodnejšiu starostlivosť, ak však máte nejaký vážnejší problém, ktorý sa odzrkadľuje práve na vašich nechtoch, ste opäť na nesprávnom mieste. Môže ísť o rôzne baktérie či vírusy. Navštívte odborníka.

Odstraňovanie nechtovej kožičky

Jedná sa o jemnú kožu, ktorá chráni nechty pred infekciami. Ak sa odstraňuje nesprávne, môže badať na nechtoch vlnky, budú akoby bezfarebné. Je to tak trochu nepríjemná a nepekná záležitosť. Odporúča sa robiť to s citom a najmä s čistými nástrojmi.

Prázdne miesta pod nechtami

pixabay

Zlá manikúra či pedikúra môže viesť k tomu, že si pod nechtami nájdete akoby prázdne miesta, dutiny. Deje sa to v dôsledku poškodenia vnútornej strany nechtu. Existujú na to však vhodné krémy, vitamíny.

Príliš krehké nechty

Zrejme väčšina z nás sa aspoň raz v živote oboznámila s tým, aké je to mať krehké nechty. Odporúča sa nechty skracovať najskôr nožničkami, až potom dotvárať tvar pilníkom. Pozor si treba dávať aj na pilníky – vynikajúce sú napríklad sklenené. Upravujeme len suché nechty, mokré či vlhké sú zraniteľnejšie.

Žlté nechty

pixabay

Nechty chytajúce žltú farbu sú najčastejšie dôsledkom zdravotných problémov, avšak niekedy ich spôsobuje aj zlá manikúra. Napríklad zle zvolený podkladový lak. Zbaviť sa žltej farby spôsobenej nesprávnym lakom pomôže zubná pasta, sóda alebo citrón.

Holenie nôh pred návštevou kozmetičky

Je asi celkom bežné, že si pred takouto návštevou oholíme nohy, cítime sa tak lepšie a prirodzenejšie. Avšak vzhľadom k tomu, že sa na týchto miestach narába s rôznymi pomôckami, mnohí odporúčajú nechať holenie na neskôr.

Laky, laky, laky

pixabay

Laky, gélové laky, laky pre rýchlejší rast, … Mnoho lakov obsahuje pomerne nebezpečné chemické látky, na ktoré si treba dávať pozor. Ani drahšia kozmetika nemusí byť jednoznačne zárukou. Treba si dávať pozor aj na to, ako dlho nosíme gélové nechty a nenosiť ich dlhšie ako je odporúčané.

UV lampy

pixabay

UV lampy sa používajú sa schnutie gélového laku, avšak tiež nie sú úplne zdravotne nezávadné. UV svetlo je škodlivé pre našu pokožku, nemusí byť preto na škodu si pred návštevou kozmetičky natrieť ruky krémom s UV faktorom alebo si vybrať salón vybavený LED lampami.

Namáčanie chodidiel do horúcej vody

Pokiaľ si radi močíte nohy v horúcej vode, mali by ste si to rozmyslieť. Dlhé máčanie nôh v naozaj teplej vode môže spôsobovať drobné praskliny, vysúša pokožku. Ak sa kúpeľov neviete vzdať, rozhodne po nich nepodceňte hydratáciu.

Dúfame, že vám tieto rady pomohli v starostlivosti ako o ruky, tak aj o nohy a do sandálov vybehnete čoskoro s nádhernými chodidlami.

Pozri aj: Vedci prišli s novým prelomovým objavom. Konečne odhalili pravdu o tom, čo s vašim telom urobí 1 deň pôstu

zdroj: Miška, adme.ru

Najnovšie články