Vedci zverejnili zaujímavé výsledky: Toto je najčastejší príznak omikronu, ktorý vám povie, že ste sa nakazili

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Príznaky omikronu sú rôzne, hoci za posledné mesiace je jasné, že jednotlivé znaky sa zhodujú. Ktorý je však najčastejší príznak, ktorý vám napovie, že ste sa nakazili?

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Tyla, medzi mnohými možnými príznakmi, vrátane kašľa, únavy, straty čuchu alebo chuti sa objavil ten, ktorý je pri omikrone najbežnejší. Odborníci podľa všetkého veria, že je to omikron, ktorý vám to napovie. Nádcha alebo plný nos je presne to, čo vám dokáže napovedať, že môžete byť nakazený omikronom.

Foto: unsplash

Množstvo ľudí má práve tento príznak

Podľa profesora Tima Spectora až 83 % ľudí, ktorí majú koronavírus, majú v súčasnosti nádchu. Omikron je miernejší variant koronavírusu, avšak vyvoláva mierne príznaky, a to hlavne pri očkovaných. Množstvo ľudí to zvládne doma a bez väčšej pomoci, ďalší majú miernu chrípku alebo príznaky podobné prechladnutiu.

Množstvo prípadov

Väčšina ľudí má však práve nádchu, ktorá je hlavným príznakom. Naznačuje to aj výskum z aplikácie ZOE Symptom Study App. Napriek tomu, že počet prípadov klesá, omikron je stále rozšírený a nakazí sa ním množstvo ľudí, keďže je vysoko infekčný.