Už niekoľko týždňov má trápilo nafúknuté brucho. Odkedy som dala na rady odborníkov a prestala jesť týchto 10 potravín, problémy úplne zmizli

Monizz

Bláznivé životné tempo, kopa práce, deti, manžel. A ešte k tomu tie príšerné problémy s nafúknutým bruchom! Akoby nestačilo, že ho nemáme ploché. Starosti s nafukovaním som mala už niekoľko rokov a nevedela som si s nimi poradiť. Potom som sa dostala k týmto desiatim potravinám, ktoré som na radu lekárky vysadila z jedálnička a čo? Problémy s nafukovaním sú preč.

Článok pokračuje pod videom ↓
titulka
brightside.me

Vyhýbať sa alkoholickým nápojom

Niektoré alkoholické nápoje sú bohaté na kalórie. Tie sú hlavným faktorom začínajúcich problémov s nafukovaním. Ak si dáte pohár piva cítite sa plnší a sýtejší. Problém je v tom, že ste ba nafúknutí. A ako zo skúseností všetci vieme, nafukovanie neodíde jedným odgrgnutím. Mimo iného konzumácia alkoholu zvyšuje chuť do jedla, takže ak vám po alkohole chutí jesť máte na stole ďalší problém.

1
unsplash.com

Vypustiť z jedálnička bublinkové nealko

Počúvame to stále a predsa je ťažké sa od tohto zvyku odnaučiť. Ak sa naozaj chcete zbaviť nafukovania – a popri tom aj tuku na bruchu – prestaňte konzumovať sladké nápoje s bublinkami. Bublinky nafukujú samé o sebe, cukor to robí tiež. Váš metabolizmus spomaľujú dokonca aj nízkokalorické nápoje.

2
unsplash.com

Nejedzte žuvačky

Keď žujete žuvačku, váš mozog a žalúdok prijíma signály, ktoré vám dodávajú chuť na jedlo. Okrem chuti na jedlo popri žuvaní naberáte do seba hromadu vzduchu, čím prispievate stále sa nafukujúcemu bruchu. Neverte mýtom, ktoré hovoria o žuvačkách ako o pomoci pri trávení. Opak je pravdou, guma samotná spúšťa nadprodukciu žalúdočných kyselín a výsledkom je hlad a problémy s nafukovaním.

3
freepik.es

Snažte sa menej soliť

Zapamätajte si, že príjem soli by mal byť vo vašom jedálničku obmedzený ak chcete potlačiť tráviace problémy spojené s nafukovaním. Potraviny s vysokým podielom sodíka sú škodlivé pre zdravie, bránia pracovať tekutinám, ktoré sú potrebné na efektívne odchádzanie plynov.

4
pixabay.com

Stop rýchlym obedom

Nie je žiadnym tajomstvom, že rýchle občerstvenie obsahuje nielen veľa kalórií, ale aj psychologický efekt. A ten je taký, že keď sa idete najesť do fastfoodu, automaticky jete rýchlejšie, pretože nemáte čas ísť sa naobedovať do reštaurácie, kde chvíľu trvá, kým vám jedlo prinesú. Vyzerá to tak, že od rýchleho jedenia je ľahká pomoc – jednoducho budete jesť pomalšie. Ale vy sami dobre viete, že to nie je možné. Ak teda počas pracovnej pauzy nemáte čas na obed v normálnom tempe, noste si jedlo so sebou do práce. Určite sa najete pomalšie, nezhltnete toľko vzduchu ako pri rýchlom jedení a problémy s nafúknutým bruchom po obede nebudú.

5
pixabay.com

Zabudnite na majonézu

Ak ste fanúšikom majonézových šalátov, potom by ste mali vedieť, že majonéza obsahuje aspoň 80% tuku. Laicky povedané, majonéza vám brucho naplní a vás nafúkne. Skúste majonézové šaláty vymeniť za zeleninové pyré, ktoré je lacnejšie, zdravšie a nezapríčiňuje nafukovanie. Práve naopak, napomáha odbúravať prebytočné plyny v tráviacom trakte.

6
recept.photo

Hranolky nahraďte varenými zemiakmi

Ak ste milovníci hranoliek máme zlú správu. Smažené zemiaky, tak ako všetky iné vyprážané potraviny fungujú ako špongia, ktorá absorbuje všetky nasýtené tuky. Vy z hranoliek nielen priberiete, ale vás aj nafúkne a tak ste si na popoludňajší diskomfort práve svedomito zarobili.

7
unsplash.com

Koniec trojitým zmzlinám

Ak chcete jesť zmrzlinu a milujete si dať tri kopčeky zmrzky vyrábanej zo smotany, zadržte. Ak už zmrzlinu tak aspoň vodovú. Smotanová zmrzlina funguje na takom istom princípe ako majonéza. A okrem toho potraviny bohaté na cukor – ktorými zmrzlina bezpochyby je – sú pre naše zdravie veľmi škodlivé a po čase sa zhmotnia do nenávideného tuku na bruchu.

8
unsplash.com

Údeniny vymeniť za varené mäso

Dokonca aj veľmi štíhli ľudia, ktorí vôbec netrpia prebytočnými kilami, majú po konzumácii údených jedál viditeľne vypuklejšie brucho. Je to preto, lebo údenina vaše trávenie akoby zastaví, prebytočné plyny neodchádzajú a okrem toho, že sa cítime zaťažení, máme ešte aj plné brucho vzduchu.

9
pixabay.com

Nenahrádzajte sladké pokrmy výrobkami „bez cukru“

A už vôbec nie výrobkami pre diabetikov! Potraviny, ktoré obsahujú umelé sladidlá, pomáhajú cukrovkárom prekonávať zdravotné problémy. Ale zdravému človeku umelý cukor spôsobí len samé problémy a medzi tie najhlavnejšie patrí plynatosť a neschopnosť zbaviť sa jej.

10
pixabay.com

Pozri tiež: Moja prababka sa riadila týmito radami a dožila sa takmer 100 rokov. Pozrite sa na 15 vecí, ktoré dodržiavala

zdroj: babskeveci.sk (Monika), brightside.me

Najnovšie články