Obľúbená čokoládová pochúťka čelí problémom. V niektorých európskych krajinách po jej konzumácii hlásia vážnu chorobu

Kristína Hagarová

Foto: pixabay

Mnohých zákazníkov varovali po tom, čo bolo množstvo čokoládových vajíčok Kinder Surprise stiahnutých z predaja z dôvodu prepuknutia salmonely. Išlo o Spojené kráľovstvo, Írsko, ale aj ďalšie európske krajiny.

Ako uvádza portál Ladbible, agentúra FSA, ktorá sa zaoberá potravinovými štandardami ľuďom radí, aby nekonzumovali určité produkty kvôli potenciálnej súvislosti s prípadmi salmonely. Upozornenie sa vzťahuje na 20 gramové vajce Kinder Surprise a balenie troch vajíčok Kinder Surprise s dátumom minimálnej trvanlivosti od 11. júla 2022 do 7. októbra 2022.

Preventívne stiahli výrobky

Spoločnosť Ferrero, ktorá vajíčka vlastní potvrdila, že preventívne stiahla výrobky, ktoré boli vyrobené v Belgicku, avšak zatiaľ nedostala žiadne sťažnosti. Vyšetrovanie bolo vedené v Škótsku, Walese a Severnom Írsku. „Všetky výrobky, o ktorých sa predpokladá, že by mohli spôsobiť tieto problémy, boli vyrobené v tej istej továrni. Iné výrobky, ktoré spoločnosť Kinder predáva, by nemali byť zasiahnuté.“

Príznaky salmonely zahŕňajú hnačku, žalúdočné kŕče, nevoľnosť, vracanie a horúčku. Zvyčajne tieto príznaky zmiznú sami do niekoľkých dní, niekedy však môžu byť závažné a viesť k hospitalizácii, hlavne pri ľuďoch s oslabeným imunitným systémom. Na Slovensku zatiaľ nebol zistený žiadny prípad salmonely súvisiaci s Kinder vajíčkami.

0
Komentovať