Vyhrajte svoj boj s kilami navyše bez zbytočného míňania peňazí! Už 1 lyžička tohto zázraku denne a a centimetre budú ubúdať

Monizz

Pikantné, lákavé, voňavé a zdravé. Tieto prívlastky sú len časťou toho, čo nám ponúka jesenno-zimná kombinácia zázvoru, medu a citrónu. Ak ste si mysleli, že tiet extrémne zdravé suroviny sú dobré len ako liek na chrípku, veľmi ste sa mýlili.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Zázvor v kombinácii s citrónom má neuveriteľne detoxikačné a zároveň spaľujúce účinky. Jeho konzumácia však spočíva v inej, než tekutej forme. Aby sa vás metabolizmus a telo dostatočne nabudili, musíte zatvoriť oči a prehltnúť trochu onakvejšiu pilulku. Ale aspoň splní účel.

Miešali ju už dávno

Zmes zázvoru, medu a citrónu miešali v stredomorských oblastiach ľudia už dávno. Aj keď k nim až také tuhé zimy nezavítali, vedeli, že príroda má oveľa silnejšie účinky. Prečo sú Talianky a Grékyne štíhle aj napriek tomu, že ich jedálny lístok nepatrí k najzdravším?

pixabay.com

Zázvor rozhodne nepatrí k surovinám, ktoré je vhodné používať len ako koreninu alebo na čaj pri prechladnutí. Má mnoho ďalších pozitívnych účinkov a tie siahajú ďalej než je sezónne zdravie. Napríklad taká váha a kalórie sú niečo, čo dokáže zázvor úspešne spaľovať bez toho, aby sme stihli narátať do desať.

Takže suma sumárum – zmes zázvoru, ktorú vám dnes predstavíme je nástroj, pomocou ktorého sa dajú úspešne zhodiť prebytočné kilá, posilniť imunitu alebo sa preventívne ochrániť pred vírusovými nákazami.

pixabay.com

Budete potrebovať:

300-350g čerstvého zázvoru

1 celý citrón

150-200g medu

Koreň zázvoru si očistite a narežte na menšie kúsky a to isté urobte aj s citrónom. Kúsky prebehnite mlynčekom na mäso alebo ich vložte do mixéra, aby sa pomleli na kašu alebo aspoň maličké kúsky. Potom k nim pridajte med a vymiešajte kašovitú zmes, niečo ako pastu. Zmes preložte do sklenej uzatvárateľnej nádoby a skladujte ju v chladničke. Každý deň si dajte aspoň 1 čajovú lyžičku v čistej forme. Ak ju neznesiete, pridávajte si ju do teplého čaju.

pixabay.com

Pozor by ste si mal dať aj pri užívaní zázvoru, ak máte problémy s gastrointestinálnym traktom. Ten môže ostrý koreň celkom slušne podráždiť a v tomto prípade platí, že zázvor sa konzumovať neodporúča. Pri ničom inom sa zázvor nijak špeciálne nezakazuje, práve naopak, jeho pravidelné užívanie je prospešné tak pre cukrovkárov, ako pre ľudí s oslabenou imunitou, po vážnych zraneniach či operáciách a podobne.

pixabay.com

Rozhodne dokáže nahradiť účinky hlivy ustricovej, ktorú mnoho ľudí počas chladných dní používa ako prevenciu proti chorobám a vírusom. Tá je však podstatne drahšia a konzumuje sa najčastejšie vo forme kapsúl. Zato med, zázvor a citrón sú čerstvé, lacné a výsostne prírodné produkty, ktoré majú mnoho užitočných vlastností. Okrem iného najmä med, ktorý je silne regeneračný a zároveň dezinfekčný zvnútra. Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Pred Vianocami zobrala vidličku a začala na ňu obmotávať vlnu. Z toho, čo vytvorila, boli všetci v nemom úžase!

zdroj: babskeveci.sk (M)