Ak raňajky nahradíte týmto nápojom, centimetre z bokov a zadku pôjdu dole už do 4 dní! Zmenu si dokonca všimol aj môj manžel

Zuzana Fulopova

Nezvyknete si kupovať kefír? Tak by ste to rozhodne mali prehodnotiť. Kefír môžete využiť napríklad na prípravu lahodných šišiek pridaním do cesta alebo ako klasický nápoj pre jeho blahodárne účinky. Navyše si s ním môžete skrátiť akúkoľvek diétu!

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Kefír je kvasený mliečny nápoj, ktorý pochádza z Kaukazu, kde ho považovali za dar z neba, pretože obsahuje probiotiká a výživné látky. Najčastejšie sa pripravuje z kozieho, z kravského alebo ovčieho mlieka a kefíroveho zrna.

Prečo sa oplatí piť kefír?

Pri poruche trávenia pôsobí kefír ako antiseptický prostriedok, ktorý neutralizuje škodlivé prostredie. Obsahuje veľké množstvo bielkovín, minerálov a vitamínov A, B a D, ktorý je prospešný hlavne pre tehotné ženy na normálny vývoj plodu. Kefír navyše pomáha obnoviť črevnú mikroflóru po požití antibiotík, zlepšuje fungovanie pečene a pankreasu a taktiež prispieva k budovaniu svalovej hmoty.

pixabay.com

Kefír na chudnutie

Odborníci na výživu odporúčajú piť kefír počas diéty, pretože pri diétne obmedzenej strave sa v tele vytvárajú rozkladné látky, kde je kefír nápomocný pri ich stabilizácii. Navyše s ním docielite rýchlejšie výsledky v chudnutí a my vám poradíme, ako si z neho pripravíte špeciálny zdravý kokteil, s ktorým to pôjde ešte rýchlejšie!

pixabay.com

Budeme potrebovať

300 ml kefíru

3 stonky petržlenu

3 stonku kôpru

3 výhonky koriandra

1 uhorku

štipku soli

štipku čierneho korenia

pixabay.com

Príprava

Stonky petržlenu, kôpru a koriandra umyjeme a necháme vysušiť spolu s nakrájanou uhorkou. Následne všetky tieto suroviny dáme do mixéra, pridáme polku pripraveného kefíru a rozmixujeme. Do rozmixovaného nápoja pridáme zvyšok kefíru a znova zapneme mixér. Pripravený nápoj nalejeme do pohára, pridáme soľ a korenie podľa svojho odhadu a je to!

Tento nápoj môžete piť keď chcete doplniť vitamíny, alebo ako doplnok k vašej diéte. Poslúži ako alternatíva miesto raňajok alebo večere a ani neviete ako, čoskoro zaznamenáte úbytok na váhe. A to už za to stojí, čo poviete?

Pozri aj: Kilogramy zmiznú ako zázrakom! Stačí zmiešať tieto zdravé suroviny, vypiť na ráno a hlad nepocítite až do obeda

Zuzu, sovkusom.ru

Najnovšie články