Odborníčka zverejnila trik, po ktorom bude vaša bielizeň opäť biela. Stačia len 3 ingrediencie

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Mať bielu bielizeň naozaj bielu je snom nejednej ženy či muža, ktorý chce mať svoje košele stále ako nové. Častým praním sa však z bielej stáva farba, ktorá je mierne nažltnutá. S jednoduchým trikom však s týmto problémom zatočíte.

Portál Tyla predstavil odborníčku Carolinu McCauley, ktorú prezývajú aj „upratovacia kráľovná TikToku“. Dôvod je jednoduchý, vo svojich krátkych videách ľuďom ukazuje rôzne tipy a triky, ako si čo najlepšie upratať či vyčistiť aj niečo, čo sa zdalo špinavé už navždy.

Bielizeň bude ako nová

Tento raz ukázala, ako znovu vybieliť zažltnutú bielizeň len prostredníctvom troch ingrediencií. Potrebujete len šálku sódy bikarbóny, šálku čistiacej soli a pol šálky kyslíkového bielidla. Všetko spolu zmiešate v miske a pomaly pridáte vodu tak, aby sa vytvorila hustá textúra ako mokrý piesok.

@carolina.mccauley Expert laundry whitening blocks 🧺✨ #laundryhacks #homehackswithcarolina #homehacks #cleaningtips #tipsandtricks ♬ Oh Tonight – The Del-Vikings

Potom z hmoty vytvarujte guličky alebo ju dajte do ekvivalentu veľkého zásobníka na ľad, do ktorého ho umiestnite. Pred použitím sa uistite, že hmota je suchá. Nakoniec to pred pridáte do prania a výsledok hovorí za všetko.