Viete, čo znamená tento symbol na kozmetických výrobkoch? Mnohí ľudia zostali po rokoch prekvapení

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo znamenajú rôzne značky na kozmetike, ktorú denne používate? Kým pre niektorých je to samozrejmosť, iných to príliš nezaujíma.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Tyla, ak ste sa niekedy pozreli na zadnú stranu fľaštičky šampónu. Možno ste boli ohromení všetkými vecami, ktoré sú napísané na etikete, ale je tu jeden špecifický symbol, ktorý by ste si mali určite všimnúť.

Mnohí o tomto znaku predtým nevedeli

Je to obrázok nádobky s číslom vnútri. Práve jedna používateľka TikTok-u zdieľala video, ktoré hlavne mladším ročníkom vytrelo zrak. Na videu vysvetlila, že to znamená dátum spotreby. Teda 6M alebo 12M znamená počet mesiacov, koľko by ste mali produkt maximálne používať po otvorení.

@denisephx_official Still blows my mind 🤯 lol 😂🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤣😫🙄🧐🤔🤓 #funnytiktok #foryoupage #funny #foryou #fypシ #viral #trend #blowthisup #humor #relatable #comedy #trend #facts #todayilearned #todayyearsold #facts ♬ original sound – lieutenant_mcguire

Týka sa to rôznych krémov, šampónov, kondicionérov, ale aj make-upu či riasenky. „Koľko ste mali rokov, keď ste zistili, čo znamená tento znak na danom produkte?“ spýtala sa vo videu, pričom mnohí jej odpovedali, že nemali ani potuchy, čo to znamená.

Výrobky strácajú účinnosť

Tento znak sa používa vo výrobkoch, ktoré majú trvanlivosť menej ako 30 mesiacov. Dôležité však je, aby ste si zapamätali, kedy ste výrobok otvorili, čo je však určite veľmi ťažké. Pri niektorých produktoch, ako je napríklad opaľovací krém, je to však nevyhnutné. Ten po skončení doby spotreby stráca svoju účinnosť.

Najnovšie články