Odborník zverejnil jednoznačnú odpoveď. Takúto teplotu by ste mali mať nastavenú v chladničke a mrazničke

Dana Kleinová

Foto: Pexels

Odborník prezradil, na akú teplotu by ste mali mať nastavenú chladničku a mrazničku, aby ste ušetrili nielen energiu, ale aj peniaze.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Express, odborník Martin Lewis poukázal na bežné chyby, ktoré môžu stáť ľudí zbytočné peniaze. Zakladateľ spoločnosti Money Saving Expert poskytol zásadné rady k nastaveniu správnej teploty pre chladničky a mrazničky, pričom zdôraznil, že je dôležité zabrániť nadmernej spotrebe energie.

Foto: Unsplash

Správna teplota

Vo svojej relácii na ITV Lewis zdôraznil dôležitosť udržiavania správnej teploty, aby sa zabránilo nadmernej spotrebe energie. Povedal: „Päť stupňov je správna teplota pre chladničku, nie chladnejšie. Mínus 18 je správna teplota pre mrazničku.“

Odborník tiež zdôraznil, že aj zmena o pár stupňov k chladnejšiemu nastaveniu by mohla znamenať zbytočnú spotrebu energie. Okrem toho Lewis odporučil rozmrazovať potraviny v chladničke, pretože fungujú ako účinné chladiace teliesko, ktoré v nej pomáha udržiavať nižšie teploty. Takže, ak sa takto rozhodne nechať niečo rozmraziť v chladničke na druhý deň na obed, nielenže si uľahčíte prípravu jedla, ale pomôžete tým šetreniu energie.

Okrem pravidelného odmrazovania chladničky a mrazničky tiež zdôraznil, že dôležité je aj to, kde máte chladničku postavenú. Medzi chladničkou a stenou by totiž podľa neho mala byť medzera minimálne 10 centimetrov, aby sa uľahčilo lepšie prúdenie vzduchu a rozptyl tepla.

Najnovšie články