Vďaka jednoduchému triku sa plesne v kúpeľni zbavíte raz a navždy. Stačí vám len táto vec

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Pleseň je bohužiaľ bežný jav v kúpeľniach a bez ohľadu na to, ako veľmi sa jej snažíme zbaviť, zdá sa, že sa vždy objaví, a to hlavne v miestach, kde je vlhko.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Tyla, na TikTok-u sa objavilo video s jednoduchým trikom, vďaka ktorému sa môžete plesní hneď zbaviť. Použila pritom len dva jednoduché produkty, ktoré už pravdepodobne máte doma. Pleseň by podľa videa mala zmiznúť už po 20-tich minútach až hodine.

Trik, ktorý vám môže pomôcť

Na jednoduchú papierovú utierku vyliala trochu bielidla, uložila to na miesto, kde sa pleseň nachádzala, počkala daný čas a pleseň zmizla. Jednoduchý trik si získal množstvo fanúšikov, avšak našlo sa aj množstvo ľudí, ktorí trik skritizovali. „Funguje to, ale pleseň sa o niekoľko týždňov vráti, problém to nevyrieši,“napísal jeden.

@giftgenius A pro tip for anyone who’s dealing with this #cleantok ♬ Monkeys Spinning Monkeys – Kevin MacLeod & Kevin The Monkey

Produkty ako bielidlo je možné použiť na čistenie plesní v kúpeľni, hlavne na obkladoch a vaniach, ak však máte pleseň napríklad na dreve, bielidlo ju nezabije a bude naďalej rásť pod povrchom. Tiež je dôležité pamätať na ochranu pokožky a očí. Alternatívou bielidla je tiež neriedený biely ocot alebo zmes jedlej sódy a vody. Zbaviť sa plesní úplne však tiež znamená sušiť zákutia, ktoré zachytávajú vodu a dôsledné vetranie.

Najnovšie články