Ako často sa sprchujete? Odborníčka tvrdí, že väčšina z nás sa umýva úplne zle, ľudia však nesúhlasia

Kristína Hagarová

Foto: Unsplash

Odborníčka povedala, že ľudia sa príliš veľa sprchujú a musia to obmedziť, pretože časté sprchovanie môže poškodiť vašu pokožku.

Článok pokračuje pod videom ↓

Portál Mirror informoval o tom, že dermatologička Lucy Chen priniesla niekoľko odborných rád, ktoré by ľuďom mali pomôcť. Lucy vo svojom videu, ktoré zverejnila na TikTok-u tvrdí, že sprchovanie trikrát alebo štyrikrát týždenne je v poriadku, no každodenné umývanie môže z vašu pokožku zbaviť esenciálnych olejov a iných živín.

@brightly.eco Click the 🔗 in bio to see why a dermatologist approves! #showertok #showerroutine #ecofriendly #sustainableliving #lowwaste #dermatologist ♬ She Share Story (for Vlog) – 山口夕依

Mnohí s ňou nesúhlasia

Mnohí diváci však povedali, že neexistuje spôsob, ako vyslovene obmedziť sprchovanie. Lucy tvrdí, že každodenné sprchovanie môže vašu pokožku vysušiť, čo môže viesť k ekzému alebo zápalom a spôsobiť, že bude pokožka červená a bude svrbieť. Jedným z hlavných dôvodov sprchovania je umyť odumreté kožné bunky, nečistoty a podobne. Ak sa viac potíte, je jasné, že sa chcete často sprchovať.

Záleží od viacerých faktorov

Pravidelnosť umývania záleží aj od prostredia, v ktorom sa nachádzate a vašich každodenných aktivít. Sprchovanie závisí aj od prirodzených sklonov k poteniu, mastnote a telesnému pachu. Prílišné umývanie podľa Lucy môže byť zlé aj pre vaše vlasy, spôsobiť akné a zhoršiť alergie. Komentáre od divákov však hovoria jasne, a to tak, že ľudia určite neplánujú skoncovať s každodenným sprchovaním. Apelujú napríklad na leto, keď je horúco a potíme sa oveľa viac.