Máte problém vyčistiť filter vo vašom digestore? S týmto trikom ho budete mať ako nový a nebude vás to stáť takmer nič

Monizz

V zásade môžeme digestor považovať za najšpinavšiu vec v našej kuchyni, ktorá okrem toho, že nechutne vyzerá, ešte aj smrdí od starého oprskaného oleja a masti a spôsobuje alergie. Navyše sa môže stať, že už nebude ani ťahať. Tam, kde nepomáhajú chemikálie, pomôžeme my. Poďte sa s nami pozrieť na najjednoduchší a zároveň najúčinnejší spôsob, ako vyčistiť mastný a špinavý filter z digestora.

digestor
pinterest.com

Hromadí sa v ňom veľké množstvo tuku, prachu a neraz aj sadzí a je naozaj, ale naozaj veľmi nepríjemné sa naň pozerať. Robí nám negatívnu vizitku, pretože pri pohľade naň vyzeráme ako lenivé gazdiné, ktoré nie sú schopné ani poumývať obyčajný filter. My sa však môžeme snažiť koľko chceme, filter z digestoru sa neleskne a stále sú na ňom tie mastné stopy. A čo je najhoršie, oprskaný je aj samotný digestor. Pamätajte si, nič nie je také zlé, ako sa na prvý pohľad zdá. A aj nezávideniahodný digestor sa môže zmeniť na lesknúci sa nástroj, ktorý si budete pri varení opäť radi púšťať. Všetko, čo potrebujete je horúca voda a sóda bikarbóna.

Postup:

Vo veľkom hrnci (takom veľkom, aby ste doň potom mohli filter namočiť) si nechajte zohriať, ale nie celkom zovrieť vodu. Do horúcej vody vysypte celý balíček sódy bikarbóny (ja dávam klasický kelímok).

1
justcoolidea.ru

Vložte filter z digestora do hrnca tak, aby voda obmyla aspoň polovicu filtra. Nechajte ho vo vode niekoľko minút (podľa potreby) a keď vidíte, že filter je už čistý, opakujte postup a otočte do hrnca druhú polovicu filtra.

Ak máte filter tak veľmi zamastený, že ani toto riešenie nepomôže, máme pre vás ešte jedno. Na to si ale budete musieť pootvárať okná. Ak je tuk tak hlboko v drážkach filtra, vložte filtre do horúcej vody, do ktorej ste pridali amoniak. 1/2 šálky amoniaku pridávame do 3,5 litra vody.

Pootvárajte okná, zapchajte si nos a kým sa filter čistí, choďte aspoň do vedľajšej miestnosti.

3
justcoolidea.ru

Vaše filtre budú ako nové a ako inak, perfektné!

Náš tip: Filtre by ste mali čistiť prinajmenšom raz za rok. Inak sa môže stať, že budete dlhodobo dýchať znečistené výpary, ktoré neprospievajú nielen alergikom, ale ani zdravým ľuďom. Je dokázané, že ak používate znečistený filter a v krátkej dobe začnete mať problémy s upchávaním nosa, dusivým kašľom či dýchaním, môže to byť dôsledok znečistenia aktívnym používaním znečisteného digestora. Dávajte si na svoje zdravie pozor a čistite preto svoj digestor pravidelne.

Máte aj vy problémy so znečistenými filtrami v digestore, alebo používate papierové filtre? Ako často ich vymieňate a aké sú vaše grify na čistenie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri tiež: Naše potrubie sa neustále upchávalo. Potom mi inštalatér poradil tento skvelý trik a po zápachu či upchaní nie je ani stopa

zdroj: babskeveci.sk (Monika), justcoolidea.ru

1
Komentovať