13 nečakaných, no za to geniálnych využití zubnej pasty, o ktorých ste ani len netušili

Michal Blaško

Je celkom logické, že zubnú pastu asi väčšina používame len na zuby a nič iné. Však nám to odporúča už aj samotný názov. Nerozmýšľali ste niekedy, že tak, ako napríklad sóda, citrón či ocot môže mať tiež podstatne viac využití? Skúste ju nabudúce neodložiť rovno do šuplíka.

Článok pokračuje pod videom ↓

Zubných pást nájdeme v obchodoch toľko druhov, že sa v tom možno ani nevyznáme. Na bielenie, detské, pre citlivé zuby, pasty s prírodným zložením, .. Už len si vybrať. Niekedy je ale ideálna úplne obyčajná biela pasta, ktorú vám teda hlavne odporúčame na nasledujúce využitia.

zubna pasta proste

Rokmi sa zub času ukáže všade, už či na nás, obľúbenom svetri alebo bižutérii. Tentokrát sa pasta osvedčila ale len pri spomínanej bižutérii, dokonca ale aj pri striebre. S handričkou a kúskom pasty budú šperky opäť žiariť ako nové.

zubna-pasta-cistenie-striebro
@meme

Vedeli ste ale, že plast, ktorý chráni svetlomety, sa dá veľmi jednoducho vyčistiť? Nepotrebujete na to žiadne extra chemikálie, či drahé chemické čističe. Všetko, čo potrebujete, máte určite aj doma. Nasledujúce video vám ukáže podrobný postup, ako zbaviť svetlá na aute nežiadúcej špiny.

[youtube rXHTXdlWw1w 720 410]

Klávesy na klavíry sa zašpinia veľmi rýchlo. Taktiež ich veľmi rýchlo môžete vyčistiť vďaka zubnej paste. Stačí, ak na malú handričku nanesiete trošku zubnej pasty a vody a klávesy jemne vyčistíte. Budete prekvapení, ale toto funguje naozaj dobre!

zubna-pasta-cistenie-klavira

Čo tak si s ňou vyčistiť topánky? Všetky zájdené miesta budú opäť biele ako nové.

pad1.whstatic.com
pad1.whstatic.com

Pomocou zubnej pasty sa taktiež môžete zbaviť škvŕn na drevenom povrchu. Stačí vám len zubná pasta a žiadne ďalšie chemikálie.

zubna-pasta-cistenie-dreva
© remont78

So zubnou pastou môžete jednoducho vyčistiť aj svoju žehličku.

zubna-pasta-cistenie-zehlicky
© trusper

Obrazovka vášho telefónu je veľmi náchylná a môže sa poškrabať veľmi rýchlo. Ak ju chcete ochrániť a nepáči sa vám ochranná fólia, stačí ak nanesiete kúsok zubnej pasty na displej a rozotriete ju. Necháte pôsobiť a následne ju utriete do sucha.

zubna-pasta-cistenie-displeja
© citinews

Napadlo vás ju niekedy použiť ako škárovaciu hmotu? Tento trik možno ocenia hlavne muži. Je celkom možné, že pasta v škáre po istom čase trochu zmenší objem, stačí ju jednoducho doplniť. Veľmi šikovne si zubná pasta (biela s fluoridom) poradí s atramentom, ale aj s rúžom na textile a zvyšným lakom na nechtoch, či inou farbou. Mnohých určite poteší aj to, že vám vie jedna radosť vyčistiť tenisky, aj šňúrky.

cdn.wonderfulengineering.com
cdn.wonderfulengineering.com

Vadí vám nepríjemný zápach, ktorý vám po príprave obeda na rukách zanechajú ryby, cibuľa, cesnak? Aj v tomto prípade dokáže zubná pasta pomôcť. Jednoducho si s ňou umyte ruky. Rozhodne ale odporúčame si ich potom natrieť, aby ste ich nemali vysušené. Ale aj sucho, ktoré pasta po sebe zanecháva, má svoje využitie.

[youtube HhH010lg4ms 720 410]

 Nikto nemá rád nepríjemné akné, skúste ich niekedy na noc potrieť pastou a nechať do rána pôsobiť – zmierni zápal.

odyb.net
odyb.net

Vzhľadom k tomu, že je eukalyptus jednou zo základných zložiek zubnej pasty a je známy chladivým efektom, môžete pastu pokojne použiť aj na popáleniny, prípadne na štípance od hmyzu.

odyb.net
odyb.net

Ak máte doma malé ratolesti a zdá sa vám, že ich dojčenské fľaše trocha zapáchajú od mlieka nakyslo, pokojne vydrhnite fľaše s pastou a kefou. Zápach zmizne ako nič.

Následné video vám niekoľko zo spomenutých tipov aj ukáže, ak by ste neverili.

[youtube dXRVXv4ikRE 720 410]

brightside.me

Najnovšie články