Umývať si zuby pred alebo až po raňajkách? Odborníci konečne prišli s jednoznačnou odpoveďou

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Každému z nás sa začiatok dňa spája s bežnou rannou hygienou. Základom je určite umývanie zubov, tu sa však dostávame k miernej dileme. Umývať si zuby pred raňajkami, alebo až po nich?

Článok pokračuje pod videom ↓

Niekto z nás sa jednoznačne rozhoduje pre to, že si zuby bude umývať až po raňajkách a dôvod je jednoduchý – nechceme mať v ústach počas raňajok mentolovú pachuť. Iní ľudia si však nevedia predstaviť, že by urobili čokoľvek bez toho, aby si v prvom rade neumyli zuby. Ako by to teda malo byť?

Umývať zuby po, alebo pred raňajkami?

Ako informuje portál Ladbible, dentálna hygienička Anna Peterson, ktorá na svojich sociálnych sieťach pravidelne zdieľa tipy o správnej starostlivosti o zuby, poskytla ľuďom svoj názor na tento zvyk a na to, čo je najlepšie pre vašu ústnu dutinu. Anna vysvetlila, že s umývaním zubov by ste ráno určite nemali čakať na prvé jedlo dňa. Predtým, než pôjdete do kuchyne a doprajete si raňajky či kávu, vaše zuby by mali byť umyté.

Niektorí s odpoveďou nie sú spokojní

„Keď raňajkujete, prostredie vo vašich ústach je kyslé. Takže keď si po raňajkách čistíte zuby, vtierate si do nich kyselinu, čím opotrebujete zubnú sklovinu. Čistenie zubov pred raňajkami chráni vaše zuby pred všetkým, čo budete jesť,“ vysvetlila. Kto by to bol tušil, že sa okrem ranného dychu takýmto spôsobom ochránite. Napriek tomu mnohí ľudia s jej názorom nesúhlasia, pretože im jedlo bezprostredne po umytí zubov príliš nechutí.

Najnovšie články