Toto je 5 znakov toho, že máte doma problém s vodou a ani o tom neviete. Nikdy neprehliadnite túto vec

Dana Kleinová

Foto: Pexels

Môžete mať doma problém s vodou a ani o tom neviete. Škody spôsobené vodou na majetku pritom môžu spôsobiť viac než len bolesť hlavy vlastníkovi domu. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Titan Restoration Construction, prehliadanie zjavných príznakov poškodenia vodou vás môže z dlhodobého hľadiska stáť nielen peniaze, ale aj veľké úsilie na opravu škôd. Jedným z kľúčových faktorov na odstránenie akejkoľvek možnej príčiny poškodenia vodou, alebo na vyriešenie problému hneď na začiatku, je vedieť, čo treba hľadať. Existuje totiž 5 znakov, ktoré by ste nemali ignorovať.

Foto: Pexels

Zatuchnutý zápach

Pocit zvýšenej vlhkosti  v interiéroch vášho domu je silným znakom poškodenia vodou. Zvýšenú vlhkosť sprevádza zatuchnutý zápach. Ten je zároveň príznakom toho, že sa vám v domácnosti tvoria plesne. Považujte to za perfektný príznak poškodenia vodou v kúpeľniach. Zápach môže byť obzvlášť silný okolo oblastí, kde k tomuto poškodeniu dochádza.

Zatuchnutý zápach spôsobený poškodením vodou je podobný zápachu vlhkého papiera alebo kartónových škatúľ. Staré domy môžu mať taký zápach najmä v podkroví alebo v pivnici. Dávajte si však pozor na akékoľvek náhle zmeny vône sprevádzané sezónnymi zmenami.

Pozor na pleseň

Steny a stropy s prevahou škvŕn alebo plesní sú vždy znakom poškodenia vodou. Rast plesní alebo škvrna má vždy stred, ktorý označuje pôvod poškodenia vodou. Tento znak môžete bežne pozorovať v blízkosti práčovní, kuchýň a kúpeľní, teda miestností, ktoré spôsobujú veľkú spotrebu vody v dome.

Vlhký povrch poskytuje dokonalé prostredie pre rast plesní, čo môže okrem toho, že spôsobí štrukturálne poškodenie domu, ovplyvniť vaše zdravie.

Zmeny vzhľadu stropu, stien a podlahy

Najnovšie články