Na energiách môžete ušetriť aj vy: 5 trikov, ktoré vám pomôžu ušetriť stovky eur ročne

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Zdražovanie robí vrásky na čele takmer každému z nás. Hore idú nielen potraviny, ale aj energie, preto Slováci šetria, kdekoľvek sa dá. Každý trik sa vám preto môže hodiť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Na rôznych fórach môžete nájsť tipy a triky, ako ušetriť. Niekoľko z nich zverejnil aj portál TVNoviny, ktorý vo svojej reportáži oslovil aj mnohých odborníkov. Chcete vedieť, ako môžete ušetriť na energiách aj vy? Prečítajte si niekoľko dobrých tipov, ktoré možno poznáte, no predtým ste ich nikdy nevyužívali.

Vymeňte chladničku

Chladnička je spotrebič, ktorý ide bez prestávky, je preto dobré, keď do nej investujete už dopredu. Nenechávajte si starý spotrebič, ktorý môže mať zlé tesnenie a chlad môže unikať do bytu. Všimnúť si to môžete napríklad aj tak, že sa vám tvorí námraza. Vtedy by ste sa mali určite pozrieť na vašu chladničku lepšie. Nezabudnite tiež skontrolovať, ako máte nastavenú teplotu.

Nepoužívajte zbytočne elektrické spotrebiče

Domácnosti sa menia na inteligentné, preto má množstvo z nás doma veľa rôznych spotrebičov, lenže dokážeme ich plnohodnote nahradiť aj bez toho, aby sme niečo zapájali do elektriky. Vynechajte rôzne roboty a mixéry, keď dokážete veci pokrájať či posekať ručne.

Používajte pokrievku

Toto vám možno bude zniesť smiešne, no množstvo ľudí ešte aj teraz nepoužíva pokrievku pri varení a nechá teplo unikať preč. Voda vám rýchlejšie zovrie, keď hrniec prikryjete a jedlo sa vám rýchlejšie uvarí. Nepodceňujte silu pokrievky.

Vynechajte sušičku

Sušička je úžasný pomocník, avšak keď chcete ušetriť na energiách, vždy je lepšie sa jej vyhnúť. Oblečenie poriadne potraste a zaveste na vešiak. Ak ho vyvesíte rovno, nebudete musieť oblečenie ani žehliť.

Perte na nižšom stupni

Ušetriť môžete aj na samotnom praní. Oblečenie perte na čo najnižšom stupni a pokiaľ máte program eko, jednoznačne ho používajte. Možno sa vám bude oblečenie prať príliš dlho, ale stojí to za to.

Poznáte ešte nejaké metódy šetrenia energií?

Najnovšie články