Moje vlasy boli bez lesku a v lete veľmi vysušené. Do šampónu som si pridala pár kvapiek peroxidu a výsledok ma skutočne prekvapil!

Monizz

Nenahraditeľný priateľ, ktorý dokáže doslova zázraky. Ľudia sa ho boja používať, pretože pred ním majú rešpekt. Nečudo. Pri tom, čo všetko peroxid vodíka dokáže a pri čom všetkom vie byť nápomocný, je rešpekt prinajmenšom na mieste.

Ak ste si doteraz mysleli, že peroxid vodíka sa používa len na odfarbovanie vlasov, poriadne ste sa sekli. Existuje množstvo spôsobov, ako ho využiť v domácnosti, ale aj pri bežných hygienických návykoch.

Fľaša peroxidu a hotovo!

Máte problémy so škvrnami na bielej bielizni? Ak máte škvrnu na prírodnej látke, nalejte pár kvapiek priamo na ňu. Ak je škvrna na oblečení z umelých materiálov, namočte si do peroxidu handričku a jemne ňou škvrnu šúchajte. Budete spokojní!

takprosto.cc

V mnohých domácnostiach sa pár kvapiek peroxidu vodíka pridáva do vody, s ktorou sa umýva podlaha. Najmä tie drevené sa vám po vyčistení peroxidom odvďačia naozaj skvostným leskom.

pexels.com

Ak chcete ochrániť izbové rastliny pred škodcami, postriekajte ich slabým roztokom peroxidu vodíka. Spravidla sa mieša 3% peroxid v množstve 25 ml na 1 liter vody. Takto zvýšite ich odolnosť, ochránite ich pred škodcami a dokonca aj plesňami.

pexels.com

Pridajte pár kvapiek peroxidu vodíka pri umývaní vlasov do šampónu a budete mať hrivu ako lev, navyše extrémne žiarivú a lesklú. Nemusíte sa báť, že by vám peroxid vlasy odfarbil. Na to, aby vytiahol prirodzený pigment, musel by účinkovať na vlasoch oveľa dlhšie a v oveľa väčšom množstve.

pexels.com

Ak máte strach z pesticídov na kupovanej zelenine a ovocí, nalejte do studenej vody pár kvapiek peroxidu a ovocie a zeleninu v ňom nechajte pár minút postáť. Potraviny účinne zbaví všetkých pesticídov, ktoré pod čistou vodou neumyjete.

pexels.com

Peroxidom vodíka bez problémov vyčistíte aj tie najšpinavšie škáry v kamenných doskách, či už na kuchynskej linke, na náhrobných kameňoch alebo iných kameninových povrchoch.

takprosto.cc

Chcete si vybieliť zuby? Už dávnejšie si ľudia začali ústa dezinfikovať peroxidom vodíka. Potom ale zistili, že zuby im po ňom ostali belšie a robili to aj niekoľkokrát denne. Vy to robte najmä s citom a zdravým sedliackym rozumom. Pár kvapiek slabého peroxidu stačí na vyplachovanie úst raz denne. Neopakujte kúru dlhšie ako týždeň a potom si dajte týždeň pauzu.

takprosto.cc

Umývanie chladničky nebude nikdy jednoduchšie, ak do vody s čistiacim prostriedkom pridáte aj trochu peroxidu.

pixabay.com

Pri plesniach vznikajúcich v kúpeľni je vynikajúce nastriekať peroxid priamo na plesnivé miesto. Nechajte peroxid chvíľu pôsobiť a potom už len sledujte, ako pleseň mizne.

takprosto.cc

Peroxid vodíka sa pridáva aj do kozmetiky, najmä tej, ktorá má čistiť pleť. Ak si so slabým peroxidom zriedeným s vodou jemne vyčistíte tvár, zmizne akné a pupáčiky sa rýchlo zasušia.

pixabay.com

Netreba zabúdať, že peroxid môže vyvolávať alergické reakcie. Aj v návodoch na farbenie vlasov výrobcovia uvádzajú, že malý kúsok farbiaceho krému je potrebné najprv odskúšať na koži. Aj vy si kvapnite kvapku peroxidu na vnútornú stranu predlaktia a čakajte,  či sa koža nezačervená a nezačne vás svrbieť, silno neprestajne štípať alebo sa lokálne nevyhádžete. Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Toto je jediná vec, ktorú muži chcú viac ako sex! Nikdy však o tom nehovoria

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc