Po starej mame som zdedila pozostatky zo šijacieho stroja a môj muž mi z nich pomohol vyrobiť niečo, čo mi teraz závidí každá moja priateľka

Lucia Mužlová

Antický a vintage nábytok ma vždy vedel očariť, ale replika v obchodných reťazcoch bola pre moju peňaženku príliš drahá. Všetko sa ale zmenilo po tom, ako som zdedila po svojej starej mame pozostatky z jej starého šijacieho stroja. Dlho som ho ale nenechala čakať v kúte a so silnými nápomocnými rukami som ho pretvorila do originálneho stola.

Článok pokračuje pod videom ↓

 

stol1
imgur.com

Ako prvé budete potrebovať kovové rúry, ktoré budú spolu s pozostatkami zo starého šijacieho stroja tvoriť kostru stola.

stol2
imgur.com

Aby ste to ale vedeli docieliť, budete potrebovať pár skrutiek, pomocou ktorých spojíte „nožičky“ a kovové rúry. Tento krok sa dá zjednodušiť ak máte doma zručného zvárača.

stol3
imgur.com

Drevenú časť si najjednoduchšie viete zaobstarať u stolára, ktorý vám drevo vie zaistiť na mieru a podľa požiadaviek.

stol4
imgur.com

Kovovú konštrukciu následne priskrutkujte k drevenej doske pričom dbajte na to, aby ste podložky pre skrutky nastriekali na rovnakú farbu ako je samotná konštrukcia.

stol5
imgur.com

Na záver môžete drevo namaľovať, alebo ponechať jeho prirodzenú podobu niekoľkými vrstvami laku na drevo.

stol7
imgur.com

Týmito jednoduchými krokmi máte originálny vintage stôl, ktorým sa môžete popýšiť vo svojej obývačke, alebo v lete na záhrade počas rodinnej grilovačky.

zdroj: babskeveci.sk (Bianka Pontyová), littlethings.com

Najnovšie články