Škvrny z utierok som nikdy nevedela odstrániť praním. Potom mi kamarátka poradila tento jednoduchý trik a vyzerajú ako nové!

Monizz

Práčka doprala, bielizeň je vyvesená, no na utierkach sú stále fľaky? Tradičný scenár, ktorý pozná nejedna gazdiná. Otázka je, čo teraz? Použiť chemikálie, skúsiť dať utierky vyprať na silnejšej teplote alebo sa na to všetko vykašľať?

Nemyslite si, že ide o novodobý fenomén, alebo že je chyba v práčke či pracom prostriedku. Už v minulosti sa ženy stretávali s problémom zle vyčistených utierok. Aj keď práčky neexistovali a aj po tom, čo sa dostali na trh, ženy utierky väčšinou vyvárali. Inak to jednoducho nešlo.

1
sovkusom.ru

Zbytočná námaha?

Zdĺhavé pranie v rukách a vyváranie v hrncoch na záhrade alebo na balkónoch je už dnes naozaj nepotrebné. Existuje množstvo iných a oveľa lepších trikov, ako utierky vyčistiť. Napríklad použitie mikrovlnnej rúry a tepla.

Teraz pozbierajte všetky zájdené utierky, uteráky a handry, nad ktorými ste už dávno zlomili palicu a pripravte si vodu, jadrové mydlo na zapieranie a plastové vrecko alebo tašku z hrubšieho plastu. Ideálny igelit je ten, ktorý je odolný voči vyšším teplotám a mal by sa dať zohnať v bežných domácich potrebách.

2
sovkusom.ru

Utierky namočte do vlažnej vody a škvrny dobre namydlite mydlom na zapieranie. Potom ich vložte do plastového vrecka a dajte do mikrovlnky. Nastavte priemerný výkon a čas približne 1,5-2 minúty a nechajte teplo pôsobiť.

3
sovkusom.ru

Vrecko z mikrovlnky odstráňte pomocou kuchynských klieští, pretože igelit bude horúci.

4
sovkusom.ru

Opláchnite utierky v čistej vode a skontrolujte škvrny. Všetky sú preč? Jasné, že hej.

5
sovkusom.ru

Teraz si môžete ušetriť čas aj nervy a tešiť sa z utierok, ktoré budú ako nové.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), sovkusom.ru

0
Komentovať