Nechápala som, prečo obložila svoj záhon starými novinami. Neskôr som spravila to isté

Monizz

Burina dokáže poriadne znepríjemniť pohľad na kúsok záhradky, najmä ak sa o ňu staráme a dbáme, aby prekvitala. Stačí odísť na týždeň na dovolenku a po návrate domov tlak stúpa závratnou rýchlosťou. Tento trik s obyčajnými starými novinami vám však burinu pomôže vykynožiť jedna radosť.

Článok pokračuje pod videom ↓
BURINAIMG_8488-530x353
agardenforthehouse.com

Plieniť burinu ručne je príliš náročné a zaberie to príliš veľa času. Noviny vám síce budú chvíľku znepríjemňovať výhľad na váš záhon, no burinu celkom udusia. S najväčšou pravdepodobnosťou o nej nebudete počuť niekoľko najbližších mesiacov.

BURINAIMG_8563-530x353
agardenforthehouse.com

Bariéra pre kvety?

Vytrhávanie buriny je strata času. Burina nemôže rásť, ak je pokrytá hrubou vrstvou starých novín, ktoré poriadne navlhčíte. Obložte svoj záhon starými novinami a otvory nechajte len tam, kde stoja rastliny. Zaistite noviny pred vetrom zapichnutím kolíkov alebo drôtov, aby ich neodfúklo. Potom celú plochu poriadne postriekajte záhradnou hadicou. Dbajte na to, aby boli noviny poriadne ťažké a na pôde vytvorili niečo ako „vodnú posteľ“. Samozrejme, nie doslova.

BURINAIMG_8599-530x353
agardenforthehouse.com

Okrem toho, že ťažké namočené noviny burinu udusia, zaručia aj to, že ak mokrý papier bude na pôde lepšie držať.

BURINAIMG_8568-530x353
agardenforthehouse.com

Namáčajte rozložené noviny podľa potreby, hoc aj každý deň ak je slnečné počasie a papier schne.

BURINAIMG_8611-530x353
agardenforthehouse.com

Čoskoro sa začne rozpadať a bude z neho okrem iného dobrý kompost. S burinou si takto poradíte prinajmenšom na jedno ročné obdobie.

BURINAIMG_8745-530x353
agardenforthehouse.com

Vhodná je aj lepenka

Ak sa vám nepozdáva nápad s farebnými novinami a ak už si máte pošpatiť záhradu, tak nech je to aspoň jednou farbou, použite tenkú lepenku. Účel splní rovnako ako noviny, len manipulácia s ňou nebude taká jednoduchá.

Jedovatý atrament?

Rozkladom novín sa bude do pôdy rozkladať aj použitý atrament. Ak sa pýtate, či by mohol pôde a rastúcim rastlinám okolo uškodiť, odpoveď znie: nie. Väčšina dnešných novín je potlačených atramentom na sójovej báze. Dokonca aj lesklé stránky z časopisov by mali byť potiahnuté zdravotne nezávadným materiálom.

BURINAIMG_8687-530x353
agardenforthehouse.com

Ak vás teda trápi burina a ste ochotní pre čaro svojej záhrady strpieť niekoľko dní, prípadne týždňov „papierovú“ záhradu, vyskúšajte tento trik. Uvidíte, že po burine neostane ani lízanec. A nebojte sa experimentovať! Nezvyčajné veci prinášajú nezvyčajné výsledky. Namiesto prácnych sobotných dopoludní si môžete čoskoro užívať svoju záhradku bez toho, aby vám niečo znepríjemňovalo a znervózňovalo váš výhľad. Okrem toho, s touto vychytávkou môžete pokojne odcestovať aj na letnú dovolenku. Verte, že keď sa vrátite, vaša záhradka bude v takom stave, v akom ste ju opustili.

BURINAIMG_8697-530x353
agardenforthehouse.com

Dajte nám vedieť, akým spôsobom ničíte burinu v záhradke vy.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), agardenforthehouse.com

Najnovšie články