Je vaše oblečenie stále špinavé aj po vypratí? Ak nechcete, aby tam fľak zostal už natrvalo, neurobte túto chybu

Dana Kleinová

Foto: Image by freepik

Ak vyberiete bielizeň z práčky a zistíte, že je stále špinavé, nie je dôvod na paniku. Pomôžu vám tieto osvedčené triky.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál The Sun, jedna odborníčka sa rozhodla podeliť o svoje najlepšie triky, ktorými odstráni všetky škvrny z oblečenia. Dokonca aj tie, ktoré práčka na prvý pokus nevyperie. Zároveň však prezradila aj to, akej najčastejšej chyby sa ľudia dopúšťajú a ešte viac tieto škvrny zhoršujú.

Foto: Pixabay

Ako na to

„Najzákladnejšou vecou je, že ak škvrna nezíde počas prania, nehádžte odev do sušičky,“ vysvetlila žena, akej chyby sa mnoho ľudí dopúšťa. Zároveň dodala, že to najhoršie, čo môžete pri odolných škvrnách urobiť, je, že periete takéto oblečenie v horúcej vode. Tá totiž spôsobí, že sa škvrna ešte viac usadí a prakticky sa stane nevyprateľnou.

Na škvrny rastlinného a živočíšneho pôvodu by ste preto mali vyskúšať peroxid vodíka. Do tejto kategórie podľa odborníčky patria napríklad škvrny od trávy, krvi, či ovocia. Pri svetlom oblečení je to stávka na istotu, pri tmavšom oblečení však môže situáciu zhoršiť. Odborníčka preto odporúča vyskúšať ho najprv na mieste, ktoré na oblečení nie je vidieť, skôr než ho dáte na danú škvrnu.

Na mastné a olejové škvrny zas radí skúsiť saponát. A tam, kde zlyhá všetko ostatné, odporúča odstraňovač škvŕn s označením Oxi. Ten máte vo vedre alebo umývadle rozmiešať so studenou vodou a špinavé oblečenie do toho ponoriť ešte pred praním.

Najnovšie články