Vďaka tomuto návodu som po rokoch opäť „oprášila“ svoj šijací stroj. Vyrobte si veľmi jednoducho krásnu šatku krok za krokom

Lucia Mužlová

takprosto.cc

Francúzska šatka – obľúbený prvok všetkých podnikavých a sofistikovaných žien. Tento elegantný doplnok nielenže povýši vaše oblečenie, ale tiež zahreje váš krk, čo sa momentálne veľmi hodí. Dnes som našla tajomstvo výroby a rada sa oň s vami podelím. Máte doma šijací stroj? Tak smelo do toho!

Článok pokračuje pod videom ↓
satka1
takprosto.cc

Potrebovať budete dve látky rovnakej veľkosti. Nemusia byť rovnaké, stačí, aby spolu ladili. Môžete použiť tkaniny s vzorom, bez vzoru, rôzne materiály. Je to len a len na vás.

Budete potrebovať:

papierové makety

meter

látky (môžu byť aj látkové vreckovky)

nožnice

pravítko

ceruzku

šijací stroj

Postup:

Vďaka týmto rozmerom a tejto pomôcke si budete môcť vyrobiť vlastnú francúzsku šatku.

satka2
takprosto.cc

Zložte na polovicu jednu väčšiu vreckovku alebo k sebe pripojte dve látky. Postupujte podľa obrázku. Maketu položte na látku a obkreslite ju. Potom tvar vystrihnite.

satka3
takprosto.cc

Potom už len stačí zošiť všetky hrany, špeciálnu pozornosť venujte dlhšiemu a úzkemu „chvostu“. Na konci urobte na najužšej strane slučku, cez ktorú sa bude dať šatka prevliecť.

satka4
takprosto.cc
satka5
takprosto.cc

Hotovú šatku nájdete na tomto videu a dozviete sa, ako môžete šatku uviazať na viac spôsobov. Verím, že sa vám dielo podarí. Ideálny darček pre priateľku k sviatku, prípadne aj pod Vianočný stromček, nemyslíte?

[youtube uyQHfRWP5WA 720 410]

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

 

 

Najnovšie články