Nastavujete si práčku pri praní na tento program? Expert radí, prečo by ste s tým mali okamžite prestať

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Pranie je bežná domáca práca, ktorej sa mnohí venujú aj niekoľkokrát do týždňa. Ak však periete zle, môže sa stať, že si poškodíte oblečenie alebo ešte horšie, odpálite celú práčku.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Tyla, expert na práčky a pranie bielizne odhalil, že existuje nastavenie, ktoré môže byť pre jej údržbu kontraproduktívne. Expert vyhlásil, že je prací program, ktorý je pre vašu práčku bezpečnejší a jednému by ste sa mali určite vyhnúť.

Foto: pixabay

Používate tento program?

„Keď periete bavlnu, väčšinou program perie aj viac ako dve a pol hodiny. Vtedy mnohí z nás radi preprogramujú práčku na kratšie pranie. To je však niečo, čo by ste robiť nemali, aj keď vám to vie skrátiť pranie aj o hodinu a pol,“ povedal. Podľa neho je presne toto program, ktorý dokáže vašu práčku poškodiť.

Mnohí ľudia nesúhlasia

Zatiaľ čo mnohí ľudia zostali prekvapení tým, aký vplyv môže mať program na zdravie práčky, druhí povedali, že si niečo takéto nemôžu dovoliť. „Nemôžem mať práčku zapnutú hodinu alebo viac. Nemôžem si dovoliť minúť toľko vody a elektriny.“ „Ja používam vždy len rýchle pranie. Všetko mám rýchlo čisté a voňavé a nemám žiadne problémy.“

Iní však tvrdia, že je to zaujímavé riešenie. „Možno to je dôvod, prečo mi odišlo 5 práčok za 10 rokov.“ „Skvelá rada. Len si prajem, aby som ju vedel pred týždňom predtým, než som svoju práčku rozbil, pretože som robil presne to, čo opisuješ.“

Najnovšie články